Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Poschodový autobus
ilustračné: SITA Prví cestujúci poèas jazdy anglickým poschodovým autobusom doubledecker Sirius v retro štýle, ktorý jazdí od pondelka v uliciach Bratislavy. Cestujúci sa v òom budú môc poèas dvojtýždòovej skúšobnej prevádzky odviez zadarmo. Bratislava, 15. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
29. júla 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Cestujete autobusom? Nitriansky kraj chystá tender na autobusovú dopravu!

Predpokladaná cena za prevádzkovanie pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v Nitrianskom kraji na desať rokov má byť 150 mil. až 200 mil. eur.

BRATISLAVA 29. júla – Nitriansky samosprávny kraj pripravuje tender na prevádzkovanie vnútroštátnej pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme na desať rokov. Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb v okresných mestách kraja má byť v rozsahu 150 mil. až 200 mil. eur. Plánované prepravné výkony v autobusovej verejnej doprave v uvedenom období majú byť spolu okolo 240 mil. kilometrov. Ako Nitriansky kraj predbežne informoval vo Vestníku verejného obstarávania, súťaž na prímestskú autobusovú dopravu vo verejnom záujme chce vyhlásiť začiatkom septembra.

Verejnú autobusovú dopravu na prímestských linkách v Nitrianskom kraji v súčasnosti zabezpečujú štyria prepravcovia. Spoločnosť Arriva Nitra a.s. (predtým Veolia Transport Nitra, a.s.) prevádzkuje v kraji 95 a Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a.s. 90 liniek. Kraj má s oboma spoločnosťami uzavreté zmluvy o službách vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej prímestskej autobusovej doprave s platnosťou od 1. januára 2010 do 31. decembra 2015. Dvaja menší čisto súkromní dopravcovia prevádzkujú jednu prímestskú linku – Viliam Turan – Turancar jazdí na trase Nitra – Bratislava a Štefan Bednárik na trase Topoľčany – Nitra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X