Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pozemky automobilky Jaguar Land Rover
SITA
17. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cerulík sa nevzdáva, opäť podal odvolanie, ktoré sa týka pozemkov pod budúcim Jaguarom

Roman Cerulík podal odvolanie proti rozhodnutiu Okresného úradu v Nitre.

Vlastník stavieb a pozemkov v katastrálnom území Zobor o celkovej výmere 28,5 ha, z ktorých 14,9 ha sa nachádza priamo v strategickom parku nie je spokojný s rozhodnutím.

Donedávna totižto vlastnil aj pozemky v katastrálnom území Lužianky. O pôdu celkovej výmery 2560 metrov štvorcových však prišiel vyvlastnením na základe čoho bol nútený podať žalobu o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia.

Nakoľko sa Cerulík domáha prinavráteniu vlastníctva k predmetnému pozemku, podal odvolanie k rozhodnutiu Okresného úradu Nitra, ktoré vydalo stavebné povolenie na stavbu „Automotive Nitra project“.

Ako uvádza Cerulík v odvolaní, o rozhodnutí OÚ Nitra sa dozvedel na základe oboznámenia sa s verejnou vyhláškou. „Toto rozhodnutie mi do dnešného dňa ako účastníkovi správneho konania riadnou cestou doručené nebolo,“ uvádza bývalý majiteľ predmetných pozemkov.

V rámci dôvodov podávaného odvolania v plnom rozsahu poukazuje na jeho vyjadrenia a argumentáciu, ktoré sú obsiahnuté v písomných podaniach nachádzajúcich sa v spise, a to vo forme písomných námietok zo dňa 24. marca 2016 a doplnenia námietok zo dňa 18. apríla 2016.

Cerulík žiada, aby sa orgán, ktorý bude rozhodovať o jeho odvolaní, riadne vysporiadal s dôvodmi obsiahnutými v týchto písomných podania.

„Mám totiž zato, že prvostupňový správny orgán, ktorý v tejto veci rozhodol, sa s mojimi námietkami náležite nevysporiadal, resp. tieto pri vydávaní svojho rozhodnutia vôbec nezohľadnil, a to aj napriek ich zrejmej relevantnosti,“ uvádza Cerulík v odvolaní.

„Už len tento postup správneho orgánu považujem za rozporný so zákonom, keďže v rozhodnutí vydanom v správnom konaní, resp. v jeho odôvodnení, musí byť obsiahnutá odpoveď na dôvodovú argumentáciu účastníka konania, k čomu v tomto prípade evidentne nedošlo,“ dodáva Cerulík.

Roman Cerulík zároveň navrhuje, aby prvostupňový správny orgán jeho odvolaniu vyhovel v plnom rozsahu a návrh stavebníka zamietol, respektíve konanie zastavil.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X