Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
pozemky automobilky Jaguar Land Rover
SITA
17. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cerulík sa nevzdáva, opäť podal odvolanie, ktoré sa týka pozemkov pod budúcim Jaguarom

Roman Cerulík podal odvolanie proti rozhodnutiu Okresného úradu v Nitre.

Vlastník stavieb a pozemkov v katastrálnom území Zobor o celkovej výmere 28,5 ha, z ktorých 14,9 ha sa nachádza priamo v strategickom parku nie je spokojný s rozhodnutím.

Donedávna totižto vlastnil aj pozemky v katastrálnom území Lužianky. O pôdu celkovej výmery 2560 metrov štvorcových však prišiel vyvlastnením na základe čoho bol nútený podať žalobu o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia.

Nakoľko sa Cerulík domáha prinavráteniu vlastníctva k predmetnému pozemku, podal odvolanie k rozhodnutiu Okresného úradu Nitra, ktoré vydalo stavebné povolenie na stavbu „Automotive Nitra project“.

Ako uvádza Cerulík v odvolaní, o rozhodnutí OÚ Nitra sa dozvedel na základe oboznámenia sa s verejnou vyhláškou. „Toto rozhodnutie mi do dnešného dňa ako účastníkovi správneho konania riadnou cestou doručené nebolo,“ uvádza bývalý majiteľ predmetných pozemkov.

V rámci dôvodov podávaného odvolania v plnom rozsahu poukazuje na jeho vyjadrenia a argumentáciu, ktoré sú obsiahnuté v písomných podaniach nachádzajúcich sa v spise, a to vo forme písomných námietok zo dňa 24. marca 2016 a doplnenia námietok zo dňa 18. apríla 2016.

Cerulík žiada, aby sa orgán, ktorý bude rozhodovať o jeho odvolaní, riadne vysporiadal s dôvodmi obsiahnutými v týchto písomných podania.

„Mám totiž zato, že prvostupňový správny orgán, ktorý v tejto veci rozhodol, sa s mojimi námietkami náležite nevysporiadal, resp. tieto pri vydávaní svojho rozhodnutia vôbec nezohľadnil, a to aj napriek ich zrejmej relevantnosti,“ uvádza Cerulík v odvolaní.

„Už len tento postup správneho orgánu považujem za rozporný so zákonom, keďže v rozhodnutí vydanom v správnom konaní, resp. v jeho odôvodnení, musí byť obsiahnutá odpoveď na dôvodovú argumentáciu účastníka konania, k čomu v tomto prípade evidentne nedošlo,“ dodáva Cerulík.

Roman Cerulík zároveň navrhuje, aby prvostupňový správny orgán jeho odvolaniu vyhovel v plnom rozsahu a návrh stavebníka zamietol, respektíve konanie zastavil.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X