Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sturova_ulica_aprkovisko_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
27. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ceny za záchytné parkovisko na Štúrovej prekvapujú: lavička tam má stáť 1 300 eur

Na Štúrovej ulici plánuje mesto vybudovať záchytné parkovisko s cieľom odbremeniť centrum od dopravy. Ceny jednotlivých prvkov parkoviska však obyvateľov prekvapili – napríklad lavička s operadlom má stáť 1 344 eur, lavička bez operadla 1 224 eur.

Celkové náklady na investíciu predstavujú 159 362 eur, z toho väčšinu chce mesto získať z eurofondov a samo by sa spolupodieľalo sumou 7 968 eur. Vodiči by si tu mohli kúpiť celodenný parkovací lístok za zvýhodnenú cenu a vyšlo by ich to lacnejšie ako parkovať v centre mesta, zdôvodnil zámer primátor Jozef Dvonč. Cieľom podľa neho je, aby si občan prichádzajúci v smere od rýchlostnej cesty R1 odstavil auto na Štúrovej a išiel do mesta pešo, bicyklom alebo autobusom. Zámer sa po zverejnení stal ihneď terčom kritiky zo strany obyvateľov. „Dať 160 000 eur na vybudovanie parkoviska na mieste, kde už parkovisko je, to chce veľkú mieru odvahy…,“ napísal jeden z diskutujúcich na sociálnych sieťach. „Keby ľudia chceli, tak tam parkujú už teraz,“ napísal ďalší.

Obyvateľom sa nepozdávali viaceré rozpočtované ceny. Napríklad prístrešok mestskej autobusovej dopravy má stáť 8 387 eur. „Za takú cenu kúpite mobilný dom,“ napísal jeden z diskutérov. Dva odpadkové koše majú stáť 1 008 eur, dva stojany na bicykle 1 152 eur. Jedného občana ceny rozhnevali natoľko, že žiadal vysvetlenie od prednostu mestského úradu Igora Kršiaka. Ten mu napísal, že rozpočet mobiliáru sa robil prieskumom od minimálnych rozmerových/kvalitatívnych/cenových prevedení až po maximálne s tým, že do projektu boli použité najkvalitnejšie prevedenia. Bolo to z dôvodu „možných budúcich korekcií, ktoré pri takýchto projektoch bývajú vykonané riadiacimi orgánmi pri schvaľovaní projektov. Uvedeným sa sleduje snaha pomerne znížiť spoluúčasť mesta pri financovaní projektu na čo najmenšiu možnú úroveň.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X