Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
nitra zupne namestie googlemaps
8. októbra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Ceny NSK dostanú Švihel, Chudoba a Csákayová!

Ocenenia si prevezmú na mimoriadnom krajskom zastupiteľstve 14. októbra v Župnom dome v Nitre

NITRA 8. októbra – Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja získajú tri osobnosti regiónu na mimoriadnom zastupiteľstve, ktoré bude 14. októbra v Župnom dome v Nitre. Poslanci rozhodli, že ocenenia dostanú dlhoročný riaditeľ Agrokomplexu – Výstavníctva Nitra Ladislav Švihel, spisovateľ Andrej Chudoba a kultúrno-osvetová pracovníčka Oľga Csákayová.

Ladislava Švihela kraj ocení za mimoriadny osobný prínos k rozvoju nitrianskeho výstaviska, podporu poľnohospodárskeho múzejníctva a organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí zameraných na propagáciu Slovenska doma i vo svete. Andrej Chudoba je významný slovenský prozaik, básnik a scenárista. Jeho diela sa odohrávajú väčšinou vo vojnovom a povojnovom období a sú situované do prostredia Levíc a okolia, odkiaľ autor pochádza. Cenu kraja získa „za originálnu literárnu tvorbu a dlhoročnú systematickú prácu s mladými literárnymi talentami v regióne.“ Oľga Csákayová sa angažuje v oblasti kultúry, osvety, tiež ako komunálna poslankyňa a predsedníčka Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku. Nitriansky samosprávny kraj ju ocení za dlhoročnú aktívnu účasť na rozvoji kultúrneho a spoločenského života v kraji, výchovu detí i mládeže, organizovanie aktivít pre seniorov a v charitatívnej oblasti.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X