Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VE¼KÝ ŠARIŠ: Noc strašidiel
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Atrakciu pre deti "Noc strašidiel" , ktorá potrvá do štvrtkového rána pripravili Centrum voľného èasu Kvetinkovo pri Kultúrno-informaènom centre vo Veľkom Šariši. Deti v maskách strašidiel súažili o èarodejnícke body, ktoré si v ježibabinom bufete vymenili za sladkosti ako chrumkavý duch, žabie oèi èi èervíkový zákusok. Veľký Šariš, 29. október 2008 Foto: SITA/VIktor Zamborský
21. októbra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Centrum voľného času žiada od mesta viac peňazí

NITRA 21. októbra – Viac peňazí na budúci rok žiada od mesta Cirkevné centrum voľného času Rodinka na sídlisku Klokočina v Nitre. Riaditeľ centra Martin Čepček na mestskom zastupiteľstve požiadal poslancov, aby prehodnotili sumu, s ktorou počítajú vo východiskách rozpočtu na rok 2014. Hovorí, že ak mesto príspevok nezvýši, bude musieť centrum pristúpiť k ďalším opatreniam, ktoré sa negatívne dotknú detí a ich rodičov.

Už tento rok museli pre znížený príspevok od mesta zvyšovať poplatky. Počet detí do 15 rokov, na ktoré prispieva mesto, sa po tomto opatrení znížil zo zhruba 530 na 480. „Už v tomto školskom roku nám mesto dalo len to minimum, čo nám muselo dať. Sú to prostriedky, z ktorých nevyžijeme. Je to 57 eur na dieťa, minulý rok to bolo 148 eur,“ povedal Čepček. Podotkol, že napríklad Trnava prispieva 156 eur a Modra okolo 130 eur.

Celkovo navštevuje cirkevné centrum voľného času okolo 900 detí a mladých ľudí do 30 rokov. Na záujmové krúžky pre mladých od 15 do 30 rokov prispieva vyšší územný celok. Čepček zdôraznil, že zriaďovateľom centra nie je Biskupský úrad Nitra, ale miestny farský úrad, ktorý má len veľmi obmedzené možnosti financovania. „Tento rok nás drží nad vodou farský úrad a vyšší územný celok, ale na budúci rok neviem, čo bude,“ zhodnotil Čepček.

Primátor Nitry Jozef Dvonč reagoval, že normatív pre financovanie centier voľného času je jednotný pre celé Slovensko a zvyšné peniaze musia hľadať samosprávy vo svojich rozpočtoch. „Samozrejme, že kto má na to, dofinancuje, a kto nemá, nedofinancuje,“ skonštatoval. V Nitre sú dve centrá voľného času – mestské a cirkevné. „Niektoré mestá majú len jedno a vtedy je úplne iná situácia z hľadiska financovania aj prihlasovania detí,“ poukázal Dvonč. Podľa neho mesto nevie, či tie isté deti nenavštevujú aj obe centrá. Rozpočet na rok 2014 by mali poslanci schvaľovať na najbližšom mestskom zastupiteľstve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X