Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
B.BYSTRICA: Vzdelávacie centrum pre uèiteľov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Centrum vzdelávania v Základnej škole na Bakossovej ulici v Banskej Bystrici poèas utorkového slávnostného otvorenia. Centrum, v ktorom by sa mali pedagógovia nauèi využíva moderné pomôcky a inovatívne metódy výuèby, je vybavené interaktívnou tabuľou, bezdrôtovým pripojením k internetu, zbierkou vyuèovacích programov a novými didaktickými pomôckami. Banská Bystrica, 9. marec 2010. Foto: SITA/Dušan Hein
9. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Centrum odborného vzdelávania prepojí vyučovanie s praxou

Nitra 9. septembra – Pri Strednej odbornej škole (SOŠ) polytechnickej v Nitre dnes slávnostne otvorili Centrum odborného vzdelávania a prípravy v oblasti CNC technológií. Jeho cieľom je zvýšiť kvalitu vyučovania a zároveň čo najviac prepojiť vzdelávanie s reálnou praxou. Centrum je vybavené modernými technologickými zariadeniami, ktoré doteraz neboli súčasťou bežnej vybavenosti školy. Okrem toho sa v ňom koncentrujú špecializovaní pedagogickí zamestnanci, ktorí budú schopní poskytovať vysoko odborné vzdelávanie a prípravu na výkon povolania a odborných činností. Súčasťou projektu je aj prepojenie vyučovacieho procesu s praxou a s požiadavkami príslušných stavovských komôr a profesijných organizácií. SOŠ polytechnická v Nitre získala akreditáciu na programovanie obrábacích CNC strojov a zariadení na sústruženie a frézovanie.

Ako uviedol predseda nitrianskej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Viliam Ondrejka, spoločne s vedením školy a Úradom Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) pracovali na projekte centra odborného vzdelávania od roku 2011. „My sme cítili tlak strojárskych firiem, ktorí sú členovia obchodnej komory, že takéto centrum v tomto regióne chýba. Takže aj tlakom týchto firiem vznikla potreba jeho vzniku. Vďaka nemu sa samozrejme skvalitní úroveň štúdia i odbornosť jeho absolventov. Technika a technológie postupujú výrazným tempom dopredu, takže, myslím si, že aj toto je jeden z krokov ako zachytiť tento trend,“ skonštatoval.

Podľa Ondrejku je okrem dobrého technologického vybavenia centra a kvalitnej výučby dôležité aj jeho prepojenie s praxou a zamestnávateľmi. „Ten systém bude taký, že firmy si v prvom rade mapujú trh a podľa toho určia, koho potrebujú. Sem si potom dajú požiadavky na žiakov, ktorých treba. Je preto dôležité, že toto vzdelávacie centrum ponúkne lepšie podmienky a vo väčšej kvalite, ako to bolo doteraz. Samozrejme, že tie firmy ho môžu využívať aj na nejaké zákazky, na nejaký vývojový program, ale to už záleží na spolupráci školy a tých samotných spoločností,“ dodal Ondrejka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X