Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Campana batucada.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, CAMPANA BATUCADA
10. septembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Campana fest 2019 Nitra: Záver kultúrneho leta bude poriadne pestrý a energický

Nitrianska pešia zóna ožije pestrofarebným a poriadne hlučným sprievodom, to a ešte omnoho viac vás čaká na Campana feste.

Kultúrne leto v Nitre ukončí jedinečný a viac žánrový projekt Campana fest. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na pestrý hudobný program, sprievodné aktivity pre deti, alegorický sprievod, koncerty známych slovenských skupín, workshopy pre verejnosť, ale aj autogramiádu slovenských olympijských víťazov v rýchlostnej chôdzi. Campana fest sa uskutoční 14. septembra na Svätoplukovom námestí.

Na našich cestách svetom sme spoznali množstvo úžasných a nadaných ľudí. Práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o to, čo pre nás bubnovanie vlastne znamená,“ hovorí zakladateľ Prvej školy samby a líder bubnovej show CAMPANA BATUCADA Igor „Presidente“ Holka. Ten sa rozhodol osláviť 11. narodeniny svojej kapely v meste, v ktorom aktívne pôsobí aj ako pedagóg a celoročne vedie kurzy samby, pre deti zo znevýhodnených skupín bezplatne. Do Nitry pozval svojich dlhoročných priateľov – hudobníkov a umelcov, ktorí ovládnu nitrianske námestie a pešiu zónu pestrým programom.

Rozburácajú pešiu zónu

Lizandra Durarte Dos Anjos (Brasil/FR) tanečníčka, ktorá bola v Bloco afro Malê Debalê v roku 2015 korunovaná za čiernu princeznú karnevalu. „Pred šiestimi rokmi som začal snívať o tom, že Lizandra bude na mojom festivale. Hneď po tom, ako som ju videl po prvý raz tancovať,“ povedal Igor Holka a jeho sen sa stal skutočnosťou. V rámci Campana festu budú mať možnosť účastníci zažiť jej nekonečný úsmev a obrovskú energia na bezplatnom tanečnom workshope.

Svetové mená brazílskych perkusií Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo (Brasil/USA) a Patinho Axé (Brasil/FR) sa o svoje skúsenosti podelia na profesionálnom samba workshope. Všetci sa spoločne stretnú na jednom pódiu, kde si v rámci hlavného programu zahrajú s CAMPANA BATUCADA.

Výnimočný a pestrý sprievod odštartuje na ulici pri obchodom dome Tesco, ktorá bude len  pre Campana fest uzavretá a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie. Rôzne kultúry a národy (Brazília, Francúzskom, Slovensko, Česko) vás svojou obrovskou energiou vtiahnu do najfarebnejšieho sprievodu.

PROGRAM

 • sobota 14. septembra
  • SÚKROMNÉ KONZERVATÓRIUM V NITRE
  • 10.30 do 12.30 hod. – Tanečný workshop s Lizandrou Duarte Dos Anjos: Nekonečný úsmev, obrovská energia, prísna a neúnavná lektorka. Svojou radosťou vás donúti naplniť život tancom a nemyslieť na nič iné. Registrovať sa môžete tu. Náklady spojené s workshopom hradí CAMPANA BATUCADA a je bezplatný.
  • Svätoplukovo námestie
  • 13.00 hod. – Dúhalka: So všetkými deťmi sa budú spolu smiať, spievať, tancovať a svet okolo seba spoznávať.
  • 14.00 hod. – ACEROLA GRAND PRIX: 3. ročník medzinárodnej chodeckej show spojený s autogramiádou olympijských víťazov Mateja Tótha (Rio 2016) a Jozefa Pribilinca (Soul 1988).
  • 14.00 hod. – Sprievodný program: Detské podujatia, skákací hrad, bezplatné atrakcie, food zóna, ale aj finalisti Česko Slovensko má talent BIG NAMES a Mirror Family.
  • 15.00 hod. – Bubenícky workshop pre verejnosť s CAMPANA BATUCADA a s lektormi z Brazílie.
  • 16.30 hod. – Alegorický sprievod: Najpestrejší sprievod hudobníkov, tanečníkov, športovcov a pouličných umelcov od Obchodného domu Tesco, cez pešiu zónu až na Svätoplukovo námestie. Sprievodu sa môže zúčastniť verejnosť.
  • HLAVNÉ PÓDIUM
   18.00 hod. – Koncert Le Payaco.
   19.00 hod. – Vystúpenie ABADÁ Capoeira Slovensko.
   20.00 hod. – Vystúpenie CAMPANA BATUCADA a hostia Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo (Brasil/USA), Patinho Axé (Brasil/FR), Lizandra Durarte Dos Anjos (Brasil/FR), víťazka siedmej série Česko Slovensko má talent Nikoleta „Drummer“ Šurinová a ďalší…
   21.00 hod. – Tanečná skupina Bailadora Dance + DJ CALY.
   22.00 hod. – Koncert POLEMIC.
 • nedeľa 15.9.2019
  • HIDEPARK
  • 11.00 – 16.00 hod. – Bubenícky workshop: Profesionálny samba workshop vedený perkusionistami svetového formátu – Patinho Axé, Dendê Macêdo a Mestre Mario Pam. Registrácia: bit.ly/prihlaska-bubenicky-workshop.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X