Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kaštieľ na predaj
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Google maps, Gettyimages - koláž Nitradeň
15. apríla 2023 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk Diskusia()

Bývanie pre boháčov: V Nitrianskom kraji je na predaj niekoľko historických kaštieľov

Niektoré kaštiele sa predávajú aj s parkom. Nachádzajú sa v rôznych častiach Nitrianskeho kraja.

Posledné tri roky sa niesli v znamení koronakrízy či energetickej krízy. Kým niektorí v ťažkých časoch šetria a dvakrát si rozmyslia, čo si kúpia, iní vo veľkom nakupujú.

Práve pre druhú skupinu ľudí je určená kúpa kaštieľov v Nitrianskom kraji, ktoré stoja viac ako tri byty v hlavnom meste. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako vyzerajú jednotlivé historické objekty a za akú sumu ich dostane nový majiteľ.

Kaštieľ s vlastným parkom

Prvá ponuka na portáli reality.sk sa nacháza v obci Kravany nad Dunajom v okrese Komárno. Rozprestiera sa na pozemku s celkovou výmerou 23 408 metrov štvorcových.

Plocha parku zaberá 8739 metrov štvorcových. Na pozemku sa nachádza studňa. Ak máte 950 000 eur, bude kaštieľ s veľkým parkom váš.

Kaštieľ na predaj
Foto: reality.sk

Luxusné letné sídlo

Ďalší kus histórie sa odrzkadľuje v kaštieli Brhlovce pri Leviciach. Vyrástol v roku 1756 a ide o neskorobarokový kaštieľ. Obytná časť je na troch podlažiach a pivničné priestory sú tiež na troch podlažiach.

Podľa predpokladov sa bude kaštieľ využívať ako letné sídlo, menší butikový hotel s priestorom na akcie alebo priestor pre firmu, ktorá chce dôstojné miestnosti pre prezentáciu. Celková plocha pozemku je vyše 12 000 metrov štvorcových.

Milovníci zelene si tam môžu realizovať záhradkárske plány, pretože areál je pripravený na založenie ovocného sadu či bylinkovej záhrady. Tento objekt môžete mať za 1 670 000 eur.

Kaštieľ na predaj
Foto: reality.sk

Kultúrna pamiatka

Na predaj je i majestátny barokový kaštieľ s prístavbou Mauzólea v Beladiciach. Patril rodine Szentivániovej a spolu s krásnym parkom je kultúrnou pamiatkou.

V parku nájdeme veľa vzácnych drevín, ako napríklad 700-ročnú lipu či Gingo Bilobu. Kaštieľ sa do roku 1945 využíval ako šľachtické sídlo, od roku 1945 až do roku 1999 bol areál užívaný ako školské zariadenie. Bývalý vlastník ho prerobil na Diagnostické centrum pre deti a mládež.

Kaštieľ pozostáva z dvoch podlaží s čiastočným podpivničením, je situovaný do tvaru písmena L. Plocha pozemku je 21 973 metrov štvorcových. Cena je dohodou.

Kaštieľ na predaj
Foto: Google maps

Dvojpodlažný kaštieľ

Obec Rumanová pri Nitre ukrýva neskoroklasicistický kaštieľ z polovice 19. storočia. Ide o dvojpodlažnú budovu s vysunutým balkónom. Plocha pozemku je 2226 metrov štvorcových.

Kaštieľ je v začiatku rekonštrukcie a doteraz sa stihli vymeniť okná a dvere. Patrí k nemu i pekný udržiavaný park. Na pozemku sa nachádza vodovod a elektrická prípojka. Historický objekt sa predáva za 650 000 eur.

Kaštieľ na predaj
Foto: Google maps

Honosné šľachtické sídlo

Pri Topoľčanoch v obci Tovarníky je na predaj honosné šľachtické sídlo postavené v rokoch 1600 až 1610. Pozemok má rozlohu 37 448 metrov štvorcových. Nový majiteľ získa budovu kaštieľa, zvonicu, park a záhradu.

Historická budova má dve podlažia a je postavená do tvaru písmena U. Pivničné priestory zaberajú dve podlažia. Rod Stummerovcov využíval kaštieľ do roku 1945, kedy ho pohltil požiar strešnej konštrukcie.

V roku 1970 sa vďaka Slovenskému pamiatkovému ústavu začala rekonštrukcia, ktorá však nebola dokončená. Kaštieľ je kultúrnou pamiatkou. Dá sa kúpiť za 3 229 000 eur.

Kaštieľ na predaj
Foto: Google maps

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X