Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytový dom vo zvolenskej ?asti Strá¸e, ktorý chce mesto opravi? a prebudova? na zariadenie so sociálnymi bytmi. Budova je v dezolátnom stave a pred rekon¨trukciou sa z nej musí vys?ahova? pribli¸ne tristo ?udí, plati?ov i neplati?ov nájomného. Zvolen, 12. máj 2009.Foto: SITA/Du¨an Hein
ilustračné: SITA
23. apríla 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Bytové domy v Nitre postaví súkromný investor

Dva bytové domy, z ktorých v každom plánujú 48 bytov, by mali vyrásť na Kmeťovej ulici na sídlisku Diely III.

NITRA 23. apríla – Mesto Nitra sa rozhodlo ponúknuť výstavbu dvoch bytových domov na sídlisku Diely III. súkromným investorom. Keďže samospráva neuspela v žiadosti o dotáciu zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB), vyhlási obchodnú verejnú súťaž (OVS), ktorá však počíta s dvoma možnosťami. „Prvá ponúka prenájom parcely, na ktorej investor domy postaví s tým, že splní podmienky na získanie dotácie ŠFRB a keď sa nám tieto financie podarí získať, tak byty odkúpime. Keď sa to nepodarí, tak parcely predáme a bytové domy bude mať vo vlastníctve investor,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Dva bytové domy, v ktorých v každom plánujú 48 bytov, by mali vyrásť na Kmeťovej ulici na pozemkoch, ktoré sú dnes zarastené porastami a náletovými drevinami. Mestskí poslanci odsúhlasili obidve varianty. Poslanec Ján Greššo však upozorňuje, aby sa to neskončilo tak, že pozemok niekto získa a potom tam nič nepostaví.

„Máme skúsenosti s tým, že ľudia kúpili pozemok s tým, že tam bude postavený objekt a ten tam do dnešného dňa nie je,“ hovorí Greššo. Vedenie mesta tvrdí, že všetko bude ošetrené v zmluvách, dokonca mesto by nemalo prísť ani o financie, ktoré dalo do prípravnej dokumentácie. Víťaz súťaže musí totiž do 30 dní po podpise zmluvy zaplatiť mestu 124 743 eur za projektovú dokumentáciu, inak bude zmluva neplatná. Podľa primátora Jozefa Dvonča je tento spôsob pre mesto výhodný. „Uchádzali sme sa o dotáciu predvlani, robili sme aj súťaž na zhotoviteľa a nedosúťažili sme, takže nemáme zmluvu o dielo a v súčasnosti nemôžeme podať žiadosť na ŠFRB,“ hovorí Dvonč, ktorý upozornil, že dôvodom, prečo nejdú do ďalšej súťaže, sú nereálne ponuky od firiem, ktoré sú mimoriadne nízke a v budúcnosti by spôsobili problémy pri dodatočnom navyšovaní financií na výstavbu. Predpokladané rozpočtové náklady spracované projektantom sú približne 6,5 milióna eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X