Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Buldozér
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
1. októbra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, MsP Nitra Diskusia()

Buldozérom vošiel do chránenej krajinnej oblasti na Zobore, riešiť to prišla polícia

Mestská polícia v Nitre zverejnila na svojej webovej stránke ďalší z prípadov, ktorý riešila počas uplynulých dní. K nim patril aj tento.

Ako uvádza nitrianska mestská polícia, mnohé okrajové ulice mestskej časti Zobor, ktoré sa nachádzajú na úpätí vrchu, vyúsťujú do Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Ponitrie. Práve v tejto oblasti platia prísne pravidlá, ktoré sa týkajú pohybu osôb, vstupu motorových vozidiel či akejkoľvek inej ľudskej činnosti. „Je zarážajúce, že v okrajovej časti tohto chráneného územia niekto nemal problém začať s ťažkou technikou upravovať terén,“ napísala nitrianska mestská polícia na svojom webe.

Ako spresnila polícia, všímavý občan z mestskej časti Zobor kontaktoval bezplatnú telefonickú linku 159, na ktorej príslušníkovi operačného strediska oznámil podozrenie z protispoločenskej činnosti. Tá sa mala diať na Havranej ulici v Nitre.

„Bolo niekoľko minút po siedmej hodine večer, keď sa službukonajúca motorizovaná hliadka mestskej polície presunula na oznamovateľom opísané miesto. V pásme CHKO Ponitrie našli policajti stavebné mechanizmy a osoby, ktoré s nimi vykonávali úpravu terénu. Plocha o rozmeroch približne 5 x 8 metrov bola splanírovaná a vysypaná makadamovým podkladom. Zhrnutú zeminu z terénnych prác naviezli na náprotivnú stranu za makadamovú plochu, rovnako spadajúcu do chránenej oblasti,“ objasnila nitrianska mestská polícia.

Ako ďalej mestskí policajti dodali, pri preverovaní všetkých okolností sa na mieste podarilo dvojici policajtov zistiť nielen totožnosť osoby, ktorá bola zodpovedná za vykonávané práce, ale aj samotného objednávateľa predmetných prác. Prítomným policajtom sa rovnako podarilo zistiť, že už v minulosti bola táto lokalita v riešení polície v súvislosti s navážaním zeminy na uvedené miesto.

Nakoľko privolaná hliadka mestskej polície nadobudla zo zistených skutočností dôvodné podozrenie, že by mohlo ísť o porušenie zákona na úrovni trestného činu, na miesto boli privolaní aj príslušníci obvodného oddelenia Policajného zboru Slovenskej republiky, ktorí by mali vo veci ďalej konať.

„Pri objasňovaní rozličných udalostí, kedy dochádza k porušovaniu zákonov, vznikajú veľakrát škody, ktoré je možné bez problémov odstrániť. Neoprávnený zásah človeka do prírody, navyše chránenej zákonom, môže mať také závažné dôsledky, pri ktorých zjednávanie nápravy, ak bude vôbec môcť byť realizovateľné, bude jednoznačne náročné. V takýchto prípadoch ani vysoké sankcie pre porušovateľov zákonov nemôžu vrátiť to, čo z našej krajiny zmizlo nenávratne preč,“ uzatvorila Mestská polícia v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X