Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KOŠICE: Sviatok všetkých svätých
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
¼udia na košickom Verejnom cintoríne poèas sviatku Všetkých svätých navštevujú hroby svojich blízkych. Košice. 1. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
30. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Budovy mestských cintorínov sú v zlom stave!

Mesto sa rozhodlo predať chátrajúcu a nevyužívanú 44-ročnú budovu na cintoríne na Chrenovej

NITRA 30. septembra – Viaceré budovy na mestských cintorínoch v Nitre sú v zlom stave a vyžadujú si rekonštrukciu. Poukázal na to viceprimátor Štefan Štefek na septembrovom zastupiteľstve. Podľa neho budú musieť poslanci na svojich najbližších rokovaniach rozhodnúť o opatreniach, ktoré bude potrebné prijať. „Budova Cyrilometodského cintorínu na Cabajskej ceste minimálne zvonka nevyzerá veľmi vábne, rovnako aj Dom smútku na sídlisku Chrenová sa nachádza vo veľmi zlom technickom stave,“ skonštatoval Štefek. Zámerom samosprávy podľa neho bude aj ozvučenie všetkých domov smútku na mestských cintorínoch.

Mesto sa rozhodlo predať chátrajúcu a nevyužívanú 44-ročnú budovu na cintoríne na Chrenovej. Poslanci trojpätinovou väčšinou schválili jej priamy predaj majiteľovi pohrebnej služby Astra za 20 000 eur s podmienkou, že tu vybuduje verejné WC. Objekt si vyžaduje celkovú rekonštrukciu, v roku 2011 ho mesto plánovalo zbúrať s cieľom získania nových hrobových miest. Potom ho ponúklo vo verejnej súťaži na prenájom, no nikto sa neprihlásil. Pohrebná služba Astra plánuje budovu využívať aj pre svoju prevádzku, predaj smútočných vencov, kvetov a kahancov.

Nitra sa v súčasnosti zaoberá aj projektom výstavby nového cintorína na Chrenovej. Nadväzovať bude na starý, ktorý už kapacitne nepostačuje. Vznikne tu 1 200 hrobových miest plus kolumbárium na urny. V Nitre je 13 cintorínov, ktoré majú 18 800 hrobových miest na ploche 20 hektárov. Najviac, 6 000 hrobových miest má Mestský cintorín na Cintorínskej ulici. Ročne sa v Nitre koná 650 pohrebov, nie vo všetkých prípadoch ale treba nový hrob, pochováva sa aj do existujúcich.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X