Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dobrovoľnícka akcia, dobrovoľníci
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
10. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Blíži sa Týždeň dobrovoľníctva, prihlásiť sa môžete aj vy

Nitra a s ňou aj celé Slovensko sa už čoskoro zmení na krajinu dobrých skutkov. Od 16. do 22. septembra štartuje Týždeň dobrovoľníctva, do ktorého sa môže zapojiť naozaj každý s dobrým srdcom a časom.

Počas Týždňa dobrovoľníctva v Nitre i v ostatných slovenských mestách si bude možné vybrať z množstva dobrovoľníckych aktivít, v rámci ktorých budú môcť jednotlivci alebo skupiny (kamaráti, firmy, školy) nezištne pomôcť organizáciám či školám.

Prihláste sa

Ako sa dá do celoslovenského Týždňa dobrovoľníctva zapojiť, vysvetľuje prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Brozmanová Gregorová: „Prihlasovanie pre organizácie je už spustené. Môžu sa prihlásiť cez stránku www.tyzdendobrovolnictva.sk. Musia uviesť základné údaje o svojej organizácii a informáciu o tom, kto bude aktivity koordinovať. Ďalej si zvolia aktivitu, ktorou sa chcú do Týždňa zapojiť – môže ísť o Deň otvorených dverí, dobrovoľnícku aktivitu alebo o rôzne workshopy na tému dobrovoľníctva, ktorými zvýšia povedomie o dobrovoľníctve.“

Organizácie, školy či nadácie sa môžu na celom Slovensku na Týždeň dobrovoľníctva prihlasovať do 31. júla. To isté platí aj v Nitre. Pre širokú verejnosť sa prihlasovanie na dobrovoľnícke aktivity spustí od 1. augusta. Bude si naozaj z čoho vyberať.

Dobrý pocit

„V Nitre predpokladáme, že pôjde najmä o exteriérové práce ako úprava prostredia, kosenie, maľovanie. Ale určite sa nájdu aj aktivity s klientmi zariadení – spoločenské hry, rozhovory, umelecké dielničky a pod. Minulý rok sa prihlásilo viac ako 50 dobrovoľníkov. Veríme, že tento rok to bude ešte viac. Novinkou bude vyhlásenie top dobrovoľníka a top školskú triedu. Záver týždňa chceme venovať poďakovaniu a zdieľaniu zážitkov počas neformálneho pikniku,” konkretizuje priebeh akcie Jana Andreasová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Týždeň dobrovoľníctva je určený pre všetkých, ktorí by radi venovali svoj čas pomoci iným. Počas Týždňa dobrovoľníctva sa dobrovoľníci zoznámia s novými ľuďmi a zostane v nich dobrý pocit z toho, že pomohli tým, ktorí to potrebujú.

V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo 4 535 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí venovali druhým 10 904,5 dobrovoľníckych hodín bez nároku na odmenu.

Tyzden dobrovolnictva.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X