Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohlad z hradu.jpg
Pohľad od Nitrianskeho hradu. Foto: www.enviroportal.sk
5. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Biskupstvo má pripraviť aj variant lanovky na Zobor bez ubytovne a ďalšej infraštruktúry

Okresný úrad Nitra zverejnil rozsah hodnotenia výstavby lanovky na Zobor. Hodnotenie má zabezpečiť v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie Biskupstvo Nitra ako predkladateľ zámeru.

Spracovať má tri realizačné varianty – prvý bude pôvodný návrh biskupstva, druhý má byť iný variant, ktorý vyplýva z predložených pripomienok a tretí má byť lanovka „bez ubytovania, bežeckých dráh, s menším počtom parkovacích miest, bez vyhliadkovej terasy a bez požičovne bicyklov“, rozhodol okresný úrad.

Vypracovanie zaťaženia či pasport drevín

Dokument bude napríklad musieť obsahovať podrobný pasport drevín určených na výrub a tiež preukázať, že nedôjde k erózii pôdy z dôvodu odlesnenia. Identifikovať a zdokumentovať bude treba biotopy európskeho a národného významu, ktoré budú poškodené a vyčísliť treba aj ich spoločenskú hodnotu. Biskupstvo má dať vypracovať dopravno-kapacitné a hlukové zaťaženie na prístupovú trasu a jej okolie a tiež popísať spôsob zabezpečovania zásobovania hornej stanice v prípade výpadku lanovky bez použitia motorových vozidiel. Časový harmonogram pre vypracovanie hodnotenia okresný úrad nestanovil. Po jeho zverejnení bude môcť verejnosť do desiatich dní predložiť svoje pripomienky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X