Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pesia zona fotonitra.szm_.com_.jpg
ilustračné: fotonitra.szm.com
11. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Bicyklami cez pešiu zónu? Primátor nie je proti, zaoberá sa tým dopravný inšpektorát

Cez pešiu zónu v Nitre sa možno bude dať jazdiť na bicykli. Otázkou sa momentálne zaoberá mesto aj krajský dopravný inšpektorát. S nápadom otvoriť pešiu zónu pre cyklistov prišla občianska iniciatíva s názvom „Rozbicyklujme Nitru!“

Občianski aktivisti nechcú, aby bol pre cyklistov na pešej zóne vyznačený osobitný pruh, ale aby tadiaľ mohli voľne prechádzať. „Je to otázka, o ktorej sa diskutuje a bude ešte predmetom súhlasu polície. Akonáhle dostaneme rozhodnutie od krajského dopravného inšpektorátu, tak rozhodneme,“ povedal primátor Jozef Dvonč. Ako dodal, v súčasnosti platí na pešej zóne zákaz vstupu pre cyklistov od 10:00 do 19:00. Jednou zo zvažovaných alternatív je zúženie tohto časového obmedzenia.

Na iniciatívu sú rôzne názory, vo Výbore mestskej časti Staré mesto to bolo schválené, ja osobne by som nebol proti, samozrejme za dodržania určitých bezpečnostných opatrení, pretože aj cyklisti si musia uvedomiť, že keď sú tam chodci alebo mamičky s deťmi, tak sa musia navzájom rešpektovať. Neriešil by som to tak, že by to malo byť nejaké masové sprejazdnenie pešej zóny, možno umožniť prejsť a skôr sa sústrediť na dobudovanie cyklotrás v meste,“ hovorí Dvonč. V Nitre má tento rok pribudnúť až 15 kilometrov nových cyklotrás, čo podľa primátora cyklistom vytvorí podmienky na rozbicyklovanie Nitry.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X