Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
NSK: TB ku kauze RegioJet
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica poèas TB ku kauze RegioJet. Nitra, 5. január 2015. Foto: SITA/Martin Havran
5. januára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. SITA

Milan Belica je pripravený nasledovať Dvonča a podať na RegioJet trestné oznámenie

Nitriansky župan Milan Belica dnes zvolal tlačovku, na ktorej reagoval na bilboardy osadené RegioJetom. Ich kontroverzný obsah, spájajúci kraj s korupciou a klientelizmom, vyvolal vlnu reakcií a trestné oznámenia. Prvé podal nitriansky primátor Jozef Dvonč, župan Belica  ho zrejme bude nasledovať.  Župan sa spolu s vedúcim odboru dopravy Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Jurajom Khürom  vyjadril aj k dôvodom, prečo česká dopravná firma nezískala v kraji licenciu.

Belica vysvetlil, že  nitrianska  župa o udelení licencie nerozhoduje, pretože pre autobusovú linku Bratislava – Banská Bystrica je Nitra iba tranzitným mestom. „O udelení licencie rozhoduje Bratislavský samosprávny kraj,“ uviedol Belica. Zdôraznil, že župa vzala na vedomie a preposlala do Bratislavy nesúhlasné stanovisko mesta Nitra.

Hovorkyňa NSK Oľga Prekopová  poskytla oficiálne stanovisko. Z neho vyplýva, že kraj zhromažďuje informácie z médií a je pripravený zákonne chrániť svoje dobré meno. Belica uviedol, že kampaň spoločnosti RegioJet je na Slovensku bezprecedentná: “Neviem sa s tým stotožniť . Neviem, kam slovenská spoločnosť smeruje, keď to bude takto pokračovať. My sme postupovali absolútne v zmysle príslušného zákona.”

NSK: TB ku kauze RegioJet

Bilboardy, na ktorých sú uvedené mená Dvonča aj Belicu, sú podľa majiteľa českého prepravcu Radima Jančuru reakciou RegioJetu na negatívne stanovisko Nitrianskeho samosprávneho kraja a mesta Nitra, pre ktoré spoločnosť nedostala licenciu na prevádzkovanie autobusových liniek cez Nitru od Bratislavského samosprávneho kraja.

Na trase z Bratislavy do Banskej Bystrice cez Nitru denne premáva vyše 150 spojov.  K nim chcel RegioJet postaviť svojich 14 spojov denne, preto požiadal o licenciu.
Nitriansky primátor Jozef Dvonč zdôvodnil nesúhlasné stanovisko Nitry pripravovanou rekonštrukciou autobusovej stanice v Nitre, na čo je už vydané stavebné povolenie, a zahustením hlavných ciest v Nitre.

RegioJet, člen holdingu Student Agency, koncom ešte novembra 2015 dostal zamietavé stanovisko Bratislavského samosprávneho kraja k žiadosti o vydanie licencie na prevádzku diaľkovej autobusovej linky Bratislava – Nitra – Banská Bystrica. Bratislava to zdôvodnila zamietavým stanoviskom Nitry. Dopravná spoločnosť s týmto rozhodnutím nesúhlasí a rozhodla sa upozorniť na svoje požiadavky veľkoplošnou kampaňou. Dodnes už osadila 50 kontroverzných bilboardov.

Na obsah bilboardov dnes zareagoval primátor Dvonč podaním trestného oznámenia.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X