Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NSK: TB ku kauze RegioJet
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milan Belica poèas TB ku kauze RegioJet. Nitra, 5. január 2015. Foto: SITA/Martin Havran
5. januára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. SITA

Milan Belica je pripravený nasledovať Dvonča a podať na RegioJet trestné oznámenie

Nitriansky župan Milan Belica dnes zvolal tlačovku, na ktorej reagoval na bilboardy osadené RegioJetom. Ich kontroverzný obsah, spájajúci kraj s korupciou a klientelizmom, vyvolal vlnu reakcií a trestné oznámenia. Prvé podal nitriansky primátor Jozef Dvonč, župan Belica  ho zrejme bude nasledovať.  Župan sa spolu s vedúcim odboru dopravy Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Jurajom Khürom  vyjadril aj k dôvodom, prečo česká dopravná firma nezískala v kraji licenciu.

Belica vysvetlil, že  nitrianska  župa o udelení licencie nerozhoduje, pretože pre autobusovú linku Bratislava – Banská Bystrica je Nitra iba tranzitným mestom. „O udelení licencie rozhoduje Bratislavský samosprávny kraj,“ uviedol Belica. Zdôraznil, že župa vzala na vedomie a preposlala do Bratislavy nesúhlasné stanovisko mesta Nitra.

Hovorkyňa NSK Oľga Prekopová  poskytla oficiálne stanovisko. Z neho vyplýva, že kraj zhromažďuje informácie z médií a je pripravený zákonne chrániť svoje dobré meno. Belica uviedol, že kampaň spoločnosti RegioJet je na Slovensku bezprecedentná: “Neviem sa s tým stotožniť . Neviem, kam slovenská spoločnosť smeruje, keď to bude takto pokračovať. My sme postupovali absolútne v zmysle príslušného zákona.”

NSK: TB ku kauze RegioJet

Bilboardy, na ktorých sú uvedené mená Dvonča aj Belicu, sú podľa majiteľa českého prepravcu Radima Jančuru reakciou RegioJetu na negatívne stanovisko Nitrianskeho samosprávneho kraja a mesta Nitra, pre ktoré spoločnosť nedostala licenciu na prevádzkovanie autobusových liniek cez Nitru od Bratislavského samosprávneho kraja.

Na trase z Bratislavy do Banskej Bystrice cez Nitru denne premáva vyše 150 spojov.  K nim chcel RegioJet postaviť svojich 14 spojov denne, preto požiadal o licenciu.
Nitriansky primátor Jozef Dvonč zdôvodnil nesúhlasné stanovisko Nitry pripravovanou rekonštrukciou autobusovej stanice v Nitre, na čo je už vydané stavebné povolenie, a zahustením hlavných ciest v Nitre.

RegioJet, člen holdingu Student Agency, koncom ešte novembra 2015 dostal zamietavé stanovisko Bratislavského samosprávneho kraja k žiadosti o vydanie licencie na prevádzku diaľkovej autobusovej linky Bratislava – Nitra – Banská Bystrica. Bratislava to zdôvodnila zamietavým stanoviskom Nitry. Dopravná spoločnosť s týmto rozhodnutím nesúhlasí a rozhodla sa upozorniť na svoje požiadavky veľkoplošnou kampaňou. Dodnes už osadila 50 kontroverzných bilboardov.

Na obsah bilboardov dnes zareagoval primátor Dvonč podaním trestného oznámenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X