19. septembra 2014 Šport NitraBasketbal od NitraDen.skMichal Duchovič barathphoto.sk

Basketbal: Nitrania uspeli v prípravnom stretnutí proti Trnave

MBK AŠK Slávia Trnava – MBK SPU Nitra 60:106 (18:19, 10:33, 17:27, 15:27)
Body – Nitra: Ward 28, Vido 19, Novysedlák 8, Kysela 6, Teplan 0 (Ábel 22, Samek 7, Jánošík a Šimončík po 6, Štefek 4)

TH: 20/13, fauly: 24, trojky: 22/10, rozhodovali: Pavelka a Weiss, 50 divákov

V prvej štvrtine to bol vzácne vyrovnaný basketbal, keďže Nitrania mali problémy s hernou aktivitou a doskakovaním v podkošovom území. Vstup do stretnutia mali lepší domáci hráči, ale postupne sa začala prejavovať kvalita na strane hostí, ktorí vyhrali prvú štvrtinu 19:18. Druhá 10-minútovka už bola jasne v rukách zverencov Ľubomíra Urbana, dvojica Ward a Vido bola hlavnými streleckými ťahúňmi tímu, ktorý zaslúžene viedol po prvom polčase už 52:28. Trnavčania sa herne zosypali, na ihrisku začali pôsobiť bezradne, čo hráči spod Zobora využívali k navyšovaniu svojho vedenia.

basketbal1
Posledná štvrtina priniesla už kozmetickú úpravu skóre, Nitra nakoniec vyhrala zaslúžene rozdielom triedy 106:60 nad Trnavou. Proti súperovi z 1. ligy už v kádri nefiguroval bývalý český reprezentant Ľuboš Moravec, ktorý po vzájomnej dohode opustil káder Nitry. Vedenie klubu pracuje v týchto dňoch intenzívne na náhrade za tohto hráča, pravdepodobne pôjde o hráča spoza oceánu. Pre vysokoškolákov mal byť toto pôvodne posledný prípravný zápas pred blížiacou sa novou sezónou, no nakoniec sa snažia dohodnúť ešte na dvoch stretnutiach pred prvým domácim zápasom, ktorý je na programe 4. októbre proti nováčikovi z Karlovky.