BASKETBAL: Nitra - Handlová
BASKETBAL: Nitra – Handlová Patrick Sparks z Edymax SPU Nitra (v strede) a Vladimir Veličkovič z MBK Handlová (vľavo) počas 1. kola Slovak Sport.tv Basket extraligy medzi Edymax SPU Nitra - MBK Handlová. Nitra, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Havran
6. októbra 2014 Šport NitraBasketbal od NitraDen.skMichal Duchovič ilustračná: SITA

Basketbal: Nitra neuspela v úvodnom zápase sezóny proti Karlovke

Od úvodných minút bolo možné vidieť na oboch stranách veľkú motiváciu, hostia však mali lepší vstup do stretnutia a vytvorili si tak mierne vedenie v zápase. Nitrania postupne zrovnali priebeh stretnutia a ešte do konca prvej 10-minútovky vyrovnali na 16:16. Druhá štvrtina stretnutia priniesla totožný priebeh, o každý bod sa nesmierne tuho bojovalo. Hráči Karlovky na chvíľu pustili vysokoškolákom k vedeniu, ale v závere odchádzali do šatní spokojnejší oni, keď vyhrávali 36:30.

Začiatok druhého polčasu patril zverencom Ľubomíra Urbana, ktorí vybehli na súpera a na krátku dobu ho zaskočili. Potom však prišli zbytočné chyby a hostia odskočili na dvojciferný rozdiel. Hráči Nitry sa rôznymi spôsobmi snažili o zdramatizovanie zápasu v posledných minútach, ale v kľúčových momentoch sa im nepodarilo stiahnuť manko. Premiérový zápas nového ročníka tak skončil lepšie pre nováčika súťaže z Karlovky, ktorý si odnáša spod Zobora cennú výhru o 5 bodov – 76:71.

MBK SPU Nitra – VŠEMvs Karlovka Bratislava 71:76 (16:16, 14:20, 20:22, 21:18)Body – Nitra: Novysedlák 12, Ward 8, Ábel 5, Jánošík a Kysela po 2 (Lalić 21, Vido 11, Šimončík 6, Teplan a Štefek po 2, Samek 0)Body – Karlovka: Hoferica 14, Židzik 10, Kožár 9, Bečarík 6, Lehman 2 (Žilík 13, Dedeček 10, Abrhám 6, Kucsa a Hlivák po 3, Krajčír 0)

TH: 23/15 – 24/15, fauly: 23 – 22, trojky: 2 – 5, rozhodovali: Kukelčík, Kovalčík, Turček, 400 divákov