Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Poschodový autobus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Prví cestujúci poèas jazdy anglickým poschodovým autobusom doubledecker Sirius v retro štýle, ktorý jazdí od pondelka v uliciach Bratislavy. Cestujúci sa v òom budú môc poèas dvojtýždòovej skúšobnej prevádzky odviez zadarmo. Bratislava, 15. júl 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
21. novembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračná: SITA

Autobusy v Nitrianskom kraji previezli 15,5 milióna ľudí

Autobusové spoločnosti v prímestskej autobusovej doprave v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) za deväť mesiacov tohto roku previezli 15,505 milióna cestujúcich. Na základe zmluvy s krajom o službách vo verejnom záujme previezla Arriva Nitra, a.s. 7,389 milióna ľudí a Arriva Nové Zámky, a.s. 8,116 milióna. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa predsedu Nitrianskeho kraja Oľga Prekopová, tržby oboch dopravcov z prímestskej prepravy za trištvrte roka dosiahli 9,152 mil. eur, pričom Arriva Nitra utŕžila 4,275 mil. eur a Arriva Nové Zámky 4,877 mil. eur.

Nitriansky kraj poskytol na objednanú prímestskú autobusovú dopravu za deväť mesiacov 9 mil. eur, z toho spoločnosti Arriva Nitra vyše 3,812 mil. eur a Arriva Nové Zámky takmer 5,188 mil. eur. „Výška schváleného rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja určeného na realizáciu služieb vo verejnom záujme na rok 2014 predstavuje 16,1 mil. eur,“ uviedla Prekopová. „Výška preukázanej straty dopravcov v NSK v zmysle zmluvy o službách vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej autobusovej doprave za rok 2014 bude známa po ukončení roku a podpise záverečného protokolu zo záverečného vyúčtovania poskytnutých preddavkov za rok 2014,“ dodala. Kraj si za deväť mesiacov objednal v prímestskej doprave 17,801 mil. kilometrov (Arriva Nitra 7,534 mil. km a Arriva Nové Zámky 10,267 mil. km).

Prímestskú autobusovú dopravu v Nitrianskom kraji v minulom roku využilo 22,638 milióna osôb. Tržby dopravcov z nej predstavovali 13,003 mil. eur a preukázaná strata presiahla 15 mil. eur. Objednané výkony dosiahli 24,089 mil. km.

„Výška schváleného rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja určeného na realizáciu služieb vo verejnom záujme na obdobie roku 2015 predstavuje 12 mil. eur,“ priblížila Prekopová. Predpokladaný počet prepravených cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave je 18,551 milióna a dopravcovia by mali najazdiť 23,760 mil. km. „Predpokladaná výška tržieb z dopravy za obdobie 2015 nie je aktuálne známa,“ dodala hovorkyňa. Výška preukázanej straty dopravcov v prímestskej doprave v budúcom roku bude známa po jeho ukončení.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X