Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU, Slovenská poľnohospodárska fakulta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
26. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

Aulu univerzity predstavia verejnosti multimediálnym predstavením Zvuk auly

Aula Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) ožije 1. marca jedinečným hudobno-divadelným predstavením Zvuk auly. Predstavenie pracuje s charakterom jedinečných architektonických priestorov vysokoškolských ául.

Ako informovala hovorkyňa SPU Renáta Chosraviová, vysokoškolské auly ako ceremoniálne priestory ohromujú svojou veľkosťou a výtvarným stvárnením, ktoré podčiarkuje ich spoločenský význam. Pre verejnosť však zostávaj skryté za fasádou známych stavieb.

Projekt Zvuk auly postupne predstaví tri univerzitné auly na Slovensku. Okrem auly SPU, ktorá od nedávna zdobí slovenskú poštovú známku, otvorí verejnosti aj aulu Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity (STU) v Trnave a aulu Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Zvuk auly je obrazovo-dokumentárnou kolážou o stave súčasného študenta, diskutuje o úlohe kultúrnosti, vzorov, inšpirácií a autorít. Priestor auly sa v predstavení stáva scénou pre reflektujúce a kritické divadlo. Za konceptom sú už etablovaní mladí umelci vo svojich profesijných oblastiach – fotografka a výtvarníčka Martina Šimkovičová, operný spevák a architekt Peter Mazalán a historik architektúry Martin Zaiček.

V predstavení účinkujú operní speváci Eva Šušková a Peter Mazalán, hudobní interpreti Pavol Mucha – violončelo, Braňo Ladič a Maroš Klátik – klavír. Za audiovizuálnu zložku je zodpovedný multimediálny umelec Jakub Pišek. Performerkami budú študentky Fakulty architektúry STU v Bratislave.

Predstavenie sa začína o 19. hodine, trvá 80 minút, vstup je voľný. Projekt finančne podporil Fondu na podporu umenia. Jeho partnermi sú STU v Bratislave, Fakulta architektúry STU, Strojnícka fakulta STU, Materiálovotechnologická fakulta STU v Trnave a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X