Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ako_som_zacal4
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
27. januára 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skZelená zebra Zelená zebra

„AKO SOM ZAČAL“ 4: Výstava bodkovaných portrétov a beseda s DANIELOM POINT

(PR) Občianske združenie Zelená Zebra pozýva na štvrté podujatie z cyklu besied „AKO SOM ZAČAL(A)“,  na ktorom predstavujeme vždy jedného zaujímavého neprofesionálneho umelca a jeho príbeh. V stredu, 29. januára 2014, príde do Gio Caffé na Kupeckej v Nitre porozprávať o svojej ceste k technike pointilizmu Daniel Point.

DANIEL POINT (vlastným menom Daniel Kosír) má 25 rokov a študuje Marketingovú komunikáciu a reklamu na UKF v Nitre. Bol žiakom Miroslava Poláka, neskôr Jána Kurinca, ktorí ho učili technike kresby. Pointilizmu sa začal venovať v roku 2012 bodkovaním autoportrétu, ktorý nazval: „Unconscious“. Pracuje ako grafik na voľnej nohe – vytvára vizuály pre hudobníkov ako je nitrianske zoskupenie Playground Violence, Slobodna Volba, alebo Suverena a Fallgrap. V roku 2012 vydal kalendár s bodkovanými reilustráciami knihy Malý princ. Je externým grafikom Združenia STORM a jedným z troch koordinátorov Critical Mass Nitra.

freud promo

Technika pointilizmu vznikla v roku 1886 ako odvetvie impresionizmu. Umelec maľuje obraz tisícami bodiek, jeho práca si vyžaduje pevnú vôľu, trpezlivosť a precíznosť. Daniel Point svoje diela vytvára perom. V súčasnosti sa venuje predovšetkým zdokonaľovaniu techniky na portrétoch, popri ktorých vytvoril sériu „Fanatici“. Portrétmi autor poukazuje na odhodlanie a cieľavedomú prácu osobností, ktorým skladá úctu. Zaradil medzi nich 12 ľudí z oblasti vedy, politiky, umenia a pod. ako napríklad Agatha Christie, Maria Callas, Abraham Lincoln, Sigmund Freud, Nikola Tesla a i. Zmiešaným výberom všeobecne známejších ľudí chce upriamiť pozornosť aj na iných, ktorí nezískali takú popularitu, avšak ich prínos je významný.

Výstava „Fanatikov“ je prvá časť portrétovej tvorby tohto autora. Súčasťou výstavy bude tak isto zverejnenie rodinnej heraldiky. Zároveň sa priebežne venuje tvorbe série „Spomienky na domovinu“. V tejto sérii kombinuje pointilizmus s maľbou, je venovaná Nitranom, ktorí sa museli z rôznych dôvodov odsťahovať či už z mesta, alebo krajiny.

Hitchcock portfolio

Výstava potrvá v Gio Caffé do 28. februára 2014. Besedu bude moderovať Ľubica Plencnerová.

Už šiestym rokom prezentuje Zelená Zebra nitrianskej verejnosti inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí sa venujú umeleckej tvorbe a úrovňou sa často doťahujú na profesionálov. Veríme, že dlhodobý projekt „AKO SOM ZAČAL(A)“, ktorý pravidelne prináša príbeh jedného z nich, podnieti i ďalších k tvorbe a práci na svojom talente.

Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa chcú inšpirovať do Gio Caffé na Kupeckej,

29. januára 2014 o 19:00.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X