Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Ilustračné: SITA/Diana Černáková
ilustračné: SITA/Diana Černáková ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Pitná fontánka na Župnom námestí. Obyvatelia i návštevníci Bratislavy sa môžu poèas letných dní osvieži v siedmich pitných fontánkach rozmiestnených v Starom meste. Voda vo fontánkach je zdravotne nezávadná. Bratislava, 8. júl 2013. Foto: SITA/Diana Èernáková
16. marca 2016 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Aj tento rok si môžu dať Nitrania bezplatne otestovať kvalitu vody

V rámci Svetového dňa vody pripravila Západoslovenská vodárenská spoločnosť podujatie určené verejnosti. Aj tento rok si môžu dať Nitrania bezplatne otestovať kvalitu vody.

Ako informovala webová stránka mesta Nitra, akcia sa uskutoční v utorok 22. marca od 9. do 12. hodiny na Svätoplukovom námestí. Súčasťou podujatia bude prezentácia vodárenskej spoločnosti, výstava monitorovacej techniky a praktické ukážky jej použitia, ktoré predvedú zamestnanci. Západoslovenská vodárenská spoločnosť ponúkne aj možnosť bezplatného testovania kvality vody. Práve o túto aktivitu prejavila verejnosť počas uplynulých ročníkov veľký záujem.

V spolupráci so základnými školami je tento rok vyhlásená literárna súťaž, ktorej témou je Vymysli ódu na odpadovú vodu. „Žiaci sa budú môcť zapojiť i do výtvarných súťaží – „voda a pracovné miesta“ pre I. stupeň ZŠ a na tému „odpadová voda,“ ktorá je určená pre starších žiakov,“ informuje web mesta. Zaslané práce zhodnotí porota a najlepšie z nich odmení zaujímavými cenami.

Počas podujatia, ktorého cieľom je poukázať na význam pitnej vody ako kvalitného a zdravého nápoja, bude pre deti pripravený pestrý program a zábavné súťaže.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X