Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné
28. novembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Aj takéto kuriózne prípady riešila nitrianska mestská polícia v priebehu minulého týždňa

Mestská polícia v Nitre riešila v priebehu minulého týždňa aj takéto prípady; opitého muža spiaceho pri športovej hale na Chrenovej, muža, ktorý nacúval do služobného auta mestskej polície či mladých ľudí s dopravnou značkou.

Mestská polícia v Nitre prijala v skorých ranných hodinách telefonický oznam občana o nehybne ležiacej osobe pri športovej hale Olympia na sídlisku Chrenová. Hliadka mestskej polície na mieste zistila, že ide mladého muža, ktorý bol značne pod vplyvom alkoholu. Po jeho prebratí zistili, že nie je zranený a okrem zníženej schopnosti artikulovať bol schopný samostatnej chôdze. Keďže lekárske ošetrenie odmietol, mestský policajti ho vyzvali, aby sa išiel zregenerovať do miesta trvalého bydliska, čo mladý muž aj urobil.

Hliadka mestskej polície riešila dopravný priestupok na Jurkovičovej ulici. 65-ročný vodič z Nitry, podozrivý z priestupku, zaradil vo vozidle spiatočku, pohol sa a zadnou časťou svojho vozidla narazil do služobného vozidla mestskej polície. Týmto činom na ňom spôsobil škodu na zadných dverách. Nikto z prítomných nebol zranený. V zmysle interných predpisov mestskí policajti na miesto privolali hliadku PZ SR za účelom zdokumentovania a doriešenia škodovej udalosti.

Príslušníci mestskej polície v nočných hodinách na ulici Boženy Slančíkovej spozorovali skupinu mladých ľudí, z ktorých jeden niesol dopravnú značku – plechovú tabuľu označníka parkovacieho automatu. Túto údajne našiel na Kmeťkovej ulici opretú pri stĺpe verejného osvetlenia, kde bola dočasne uložená z dôvodu rekonštrukcie a výmeny stĺpov verejného osvetlenia. Za priestupok proti majetku hliadka dvadsaťročného portugalského študenta na mieste doriešila blokovou pokutou a páchateľ tabuľu odniesol naspäť na miesto, odkiaľ ju odcudzil.

Hliadka mestskej polície na Staničnej ulici zistila na chodníku odstavené motorové vozidlo značky Man. Vo vozidle, ani v jeho okolí, sa nikto nenachádzal a dvere vozidla boli odomknuté, navyše kľúče od vozidla sa nachádzali na sedadle. Objasňovaním hliadka zistila, že držiteľom vozidla je konkrétna nemenovaná firma. Po telefonickom informovaní dispečingu firmy boli na miesto privolaní zodpovední zástupcovia firmy, ktorí uviedli, že vozidlo si aj s tovarom ráno prevzal ich zamestnanec, občan Srbska, a odvtedy sa im nehlásil. Vozidlo i tovar si skontrolovali a po vyhlásení, že nič nie je poškodené a nič nechýba, si svoj majetok prevzali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X