Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SPU, Slovenská poľnohospodárska fakulta
franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
5. marca 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Aj na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite sa dá študovať pedagogika, príprava vysokoškolských učiteľov tu má 55-ročnú tradíciu

Nielen Univerzita Konštantína Filozofa má dlhú históriu pedagogiky, ale aj druhá nitrianska univerzita poskytuje podobnú možnosť pre vysokoškolských učiteľov a doktorandov.

Kurz vysokoškolskej pedagogiky na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre môžu ukončiť študenti zo všetkých fakúlt univerzity. Tento kurz univerzita realizuje v dvojročných cykloch kontinuálne už 55 rokov. V polovici februára tiež skladalo 34 mladých vysokoškolských učiteľov a doktorandov z piatich fakúlt (Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva, Fakulta agrobiológie a potravinových zdrojov, Fakulta ekonomiky a manažmentu, Fakulta európskych štúdií a regionálneho rozvoja a Technická fakulta) februára záverečnú kolokviálnu skúšku z Kurzu vysokoškolskej pedagogiky. V súčasnosti je akreditovaný medzinárodnou spoločnosťou pre inžiniersku pedagogiku IGIP sídliacou vo Villachu.

V rámci kolokvia rezonovala téma životný štýl študentov a učiteľov SPU, jazyková príprava, motivácia študentov k účasti na súťaži ŠVOČ, opisovanie – podvádzanie – plagiátorstvo u študentov, adaptácia študentov na vysokoškolské štúdium, faktory vplývajúce na motiváciu študentov pre štúdium vybraných predmetov, hodnotenie kvality výučby a vzťah študentov k vybraným predmetom, inovácia obsahu vybraných predmetov, využívanie problémového a projektového vyučovania, syndróm vyhorenia u učiteľov, vybrané aspekty komunikácie vedúcich akademických zamestnancov, práca so študentmi so špeciálnymi potrebami a podobné zaujímavé témy.

Vtedajšia Vysoká škola poľnohospodárska v Nitre otvorila Kurz vysokoškolskej pedagogiky v 70. rokoch minulého storočia. Kurzov sa zúčastňovali profesori, docenti a odborní asistenti, ktorí získali základné poznatky z teórie pedagogiky vysokých škôl, aby tak skvalitnili svoju pedagogickú kompetenciu. Po spoločensko-politických zmenách v roku 1989, keď padol systém pedagogickej prípravy vysokoškolských učiteľov, SPU v Nitre ako jediná na Slovensku, neprestala venovať pozornosť pedagogickej príprave svojich učiteľov. Jednotlivé kurzy sú permanentne inovované.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X