Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
AGROKOMPLEX: Preverí kontrola z MP SR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Štátny podnik Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra èelí podozreniam z netransparentného hospodárenia. Nitra, 17. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran
1. februára 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. SITA

Privatizácia budov Agrokomplexu dokončená, okolnosti boli veľmi zvláštne

Na dve z troch ponúk sa prihlásil len jeden záujemca, o oravskú kolibu sa uchádzalo šesť záujemcov. Nový majiteľ za kolibu zaplatil o 8 900 eur viac, ako bolo v ponuke!

Bývalý riaditeľ Ďurkovič označil ceny za trhové

V auguste sme informovali o tom, že nitrianske výstavisko Agrokomplex predáva viaceré nehnuteľnosti. Ponuka, ktorú zverejnil, hovorila o predaji  oravskej koliby a sociálneho zariadenia za minimálnu cenu 11 600 eur, aranžérskych dielní s rozlohou 581 m2 so skladom materiálu za minimálnu cenu 91 500 eur a skladu horľavín a PHN s rozlohou 61 m2 za minimálnu cenu 9 000 eur. Ako nám v tom čase povedal riaditeľ Agrokomplexu František Ďurkovič, ktorého medzitým odvolali, išlo o prebytočný majetok. Ceny nehnuteľností boli podľa slov exriaditeľa stanovené na základe ich trhovej ceny.

Dovolenkový termín a dva týždne na podávanie ponúk

Podozrenie vyvolal dovolenkový termín predaja spomenutých nehnuteľností. Ponuka bola totiž na webstránke Agrokomplexu zverejnená 31. júla 2014 a uzávierka mala byť 13. a 14. augusta. Záujemcovia teda mali na podanie ponúk len dva týždne. Hneď po uzávierke sme sa snažili získať informácie o tom, kto a za akú sumu napokon nehnuteľnosti kúpil. Poverený pracovník nám však neodpovedal, a tak sme sa obrátili na vedúcu oddelenia marketingu a komunikácie Michalu Mičíkovú. Dostali sme odpoveď, že nás budú informovať po podpísaní zmlúv. Medzitým došlo k odvolaniu riaditeľa a následne si Mičíková v priebehu dvoch mesiacov dvakrát čerpala dovolenku.

Dve budovy predali za minálnu cenu, koliba sa predala za 20 500 eur!

O oravskú kolibu so sociálnymi zariadeniami malo záujem šesť uchádzačov, spomedzi ktorých sa stala úspešným spoločnosť ASS, s.r.o. Firma so sídlom v Nitre, za ktorou stojí Peter Varga, ponúkla za kolibu 20 500 eur, teda o 8 900 viac, ako bolo v predajnej ponuke.

O ostatné nehnuteľnosti sa uchádzal len jeden uchádzač, a to spoločnosť Helvyk Elevators, s.r.o., za ktorou stoja Štefan Brindza a Marek Šrank. Tá odkúpila aranžérske dielne a sklad materiálu za 91 500 eur a sklad horlavín za 9 000 eur, teda za rovnaké ceny, aké boli stanovené v ponuke predaja.

Takto to prebiehalo:

– Poverený pracovník Ján Medek neodpovedal na e-mail ohľadom podrobností predaja

– Dovolenkový termín vyhlásenia ponuky

– Dva týždne na predkladanie ponúk

– Bývalý riaditeľ Agrokomplexu František Ďurkovič označil cenu oravskej koliby 11 600 eur za trhovú

Dopadlo to:

– O dve nehnuteľnosti prejavila záujem len jedna spoločnosť

– Dve nehnuteľnosti sa predali za minimálne ceny

– Koliba sa predala za 20 500 eur

Viete viac zaujímavých informácií o činnosti na Agrokomplexe? Napíšete nám na info(zavinac)nitraden.sk

Sledujte Nitriansky internetový denník aj naďalej. Dozviete sa ako kuriózne zareagovala marketingová riaditeľka Agrokomplexu Michala Mičíková potom ako sme zverejnili informáciu, že Agrokomplex predáva nehnuteľnosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X