Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oznam o zrušení výstavy Nábytok a bývanie na výstavisku Agrokomplex v Nitre v súvislosti s výskytom nového koronavírusu (2019-nCoV) na Slovensku. Nitra, 10. marec 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Martin Havran
26. mája 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Agrokomplex hľadá riaditeľa, takéto musí mať schopnosti záujemca o pozíciu

Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách a uskutoční sa písomnou a ústnou formou.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) vyhlásilo výberové konanie na funkciu riaditeľa štátneho podniku Agrokomplex Národné výstavisko sídliaceho v Nitre. Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách a uskutoční sa písomnou a ústnou formou.

Úspešní uchádzači z prvého kola postúpia do druhého kola výberového konania. Agentúru SITA o tom informoval Daniel Hrežík z odboru komunikácie a marketingu MPRV SR. Uzávierka prihlášok je do 4. júna 2020. Bližšie informácie nájdu uchádzači na webstránke MPRV SR.

Požiadavky na riaditeľa

Ministerstvo vo výberovom konaní požaduje od budúceho riaditeľa štátneho podniku vysokoškolské vzdelanie II. stupňa. Nový šéf musí mať aspoň tri roky praxe v riadiacej funkcii a skúsenosť s riadením podniku v kríze.

Nový riaditeľ musí mať manažérske, riadiace a organizačné schopnosti. Vítané sú skúsenosti s organizovaním výstav na národnej a medzinárodnej úrovni. Podmienkou účasti na výberovom konaní je aj zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR,“ ozrejmil Daniel Hrežík.

Primátorova petícia

Primátor Nitry a poslanec Národnej rady SR Marek Hattas (Za ľudí) inicioval internetovú petíciu, ktorou žiadal ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského o vymenovanie nového riaditeľa Agrokomplexu Národné výstavisko, ktorý by vzišiel z transparentného výberového konania.

Občania podľa Hattasa pozorne sledujú, čo sa deje s Agrokomplexom a uvítali by na pozícii riaditeľa tohto podniku odborníka.

Ministrovi pôdohospodárstva som avizoval stav, v ktorom sa Agrokomplex nachádza, a som rád, že sa v tejto veci začalo konať,“ povedal k petícii v polovici mája pre agentúru SITA.

Odvolaný riaditeľ

Ministerstvo pôdohospodárstva potvrdilo, že nový riaditeľ bude vybraný výberovým konaním v zmysle zákona o štátnom podniku. Doterajší riaditeľ podniku Branislav Borsuk bol podľa hovorcu ministerstva Vladimíra Machalíka odvolaný z funkcie 11. mája. Vedením Agrokomplexu je dočasne poverená Mária Balková, vedúca oddelenia ľudských zdrojov.

Signatári petície si podľa jej textu uvedomujú dôležitosť Agrokomplexu a jeho prínos pre mesto Nitra, ako aj jeho nadnárodný rozmer.

Z toho dôvodu je pre nás nesmierne dôležité, aby na poste riaditeľa pôsobil skúsený manažér či manažérka,“ píše sa v petícii. Riaditeľom Agrokomplexu má byť podľa petície človek, ktorý má odborné a manažérske zručnosti pre túto funkciu.

Najvýznamnejšie výstavisko

Agrokomplex Národné výstavisko patrí medzi najvýznamnejšie veľtrhové a výstavnícke spoločnosti v SR a jeho význam potvrdzuje viac ako 40 rokov tradičných, ale aj inovatívnych, no hlavne jedinečných podujatí. V súčasnosti zamestnáva 169 ľudí.

Riaditeľ štátneho podniku je štatutárnym orgánom podniku, menuje ho do funkcie minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorému je priamo podriadený.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X