Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
porítač študium sledovanie film agrofilm
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
30. septembra 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Agrofilm 2021 aj napriek zložitej epidemiologickej situácii bude, ide už o 37. ročník

Hoci pandemická situácia v okrese nedovoľuje uskutočnenie medzinárodného filmového festivalu dokumentárnych filmov Agrofilm usporiadať osobne, presunie sa do online priestoru.

Fakulta prírodných vied UKF sa aj napriek zložitej epidemiologickej situácii tradične pripája k organizácii v poradí už 37. ročníka medzinárodného filmového festivalu dokumentárnych filmov s názvom Agrofilm 2021.

Tentokrát sa venuje rozmanitému svetu poľnohospodárstva, neobyčajnému vidieku, trvalo udržateľnému využívania zdrojov, potravinárstva, ale aj vede a výskumu.

Pre zložitú pandemickú situáciu sa tento ročník musel presunúť do online priestoru. Pripojiť sa môžete prostredníctvom tohto odkazu.

Medzinárodné filmy

Agrofilm 2021 sa uskutoční od pondelka 4. do soboty 9. októbra 2021. Hlavným organizátorom festivalu je Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Nitra – Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach.

Dokumentárne filmy tento rok pochádzajú z 5 kontinentov, celkovo z 24 krajín. Na festivale sú zastúpené filmy nielen zo Slovenska a Česka, ale aj z Nemecka, USA, Veľkej Británie, Ruska, Nového Zélandu a Kanady.

Premietanie na UKF

UKF je už niekoľkoročným tradičným partnerom festivalu a zároveň aj jedným z prvých v rámci slovenských univerzít. Premietanie vybraných filmov sa na nitrianskej univerzite organizuje počas dvoch dní a to 5. a 6. októbra 2021.

Prvý premietací „univerzitný“ deň je tematicky orientovaný na biologickú oblasť s úvodnou odbornou prednáškou doc. RNDr. Patrika Mészárosa, PhD., z Katedry botaniky a genetiky FPV UKF s názvom Stres je aj súčasťou života rastlín.

Druhý premietací deň sa ponesie v znamení témy ekologicko-geografickej s úvodnou prednáškou Ing. Maroša Záhorského, PhD., zo Združenia Elekos – Organizácia zodpovednosti výrobcov s názvom Aktuálny stav odpadového hospodárstva Európskej únie a Slovenskej republiky.

A1 agrofilmonline poster 2021web.jpg
Foto: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X