Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka ukf absolvetnka vnimava skola.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ukf.sk
23. januára 2019 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skUKF Diskusia()

Absolventka Univerzity Konštantína Filozofa vedie Vnímavú školu, ktorá získala ocenenie

Ešte na sklonku minulého roka si 9 škôl z rôznych regiónov Slovenska prevzalo ocenenie projektu Vnímavá škola, ktorý riadi nezisková organizácia Od emócií k poznaniu (Eduma).

Bola medzi nimi aj Základná škola na Pribinovej ul. v Novákoch, ktorej 444 žiakov vedie absolventka nnitrianskej UKF Anna Chlupíková. „Naša škola sa do projektu zapojila s cieľom scitlivovať postoje ľudí voči sebe navzájom a najmä voči ohrozeným skupinám,“ povedala a pokračovala: „Absolvovali sme intenzívny tréning, školenia so „živými knihami“, kde sme sa stretli my učitelia priamo s ľuďmi, ktorí sú „iní“ a učili sme sa nazerať na nich, na ich problémy, s ktorými sa stretávajú v živote, aby sme aj my citlivejšie pôsobili na svojich žiakov.

Vnimava_skola tabulky certifikaty.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Okrem toho sa dve učiteľky nováckej základnej školy zapojili do 4vé akadémie, pričom jedna z nich už získala certifikát, ďalšia ho dokončuje. „Stávame sa pozornejšími a citlivejšími voči tým, ktorí sú na nás odkázaní. A to je zmyslom nielen projektu, ale celého života, ktorý má byť prínosom pre nás,“ uviedla A. Chlupíková.

Organizácia Eduma odovzdala aj ocenenia Vnímavá firma a Vnímavá inštitúcia. Zakladateľkou a dlhoročnou manažérkou Edumy je ďalšia absolventka UKF – Janette Motlová, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie.

Zs novaky stena.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

V našom rýchlo sa meniacom svete zabúdame na to, že sme súčasťou nejakej komunity, mesta a krajiny,“ vysvetľuje a pokračuje: „Do popredia sa dostáva dravosť a schopnosť vyrovnať sa najlepším. Čím rýchlejší chceme byť, tým väčšiu priepasť tvoríme v spoločnosti. Tou priepasťou je sociálne vylúčenie. Mnohí ľudia s prekážkami často nemajú možnosť dobehnúť ostatných, a tým sa ako spoločnosť limitujeme. Ak začneme vychovávať a viesť mladých ľudí k vnímavosti a vzdelávať ich, aby viac rozumeli ľuďom s prekážkami, slovo INKLÚZIA prestane byť len slovom z ôsmych písmen.

Laureátky a laureátov ocenenia Vnímavá škola a Vnímavá firma prijal 16. januára aj prezident Andrej Kiska.

Vnimava_skola u prezidenta.jpg
Zdroj: www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X