Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spu euro titul absolventi gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
16. januára 2019 Správy Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Absolventi dvoch fakúlt Slovenskej poľnohospodárskej univerzity môžu požiadať aj o vyhľadávaný európsky titul EUR ING

Absolventi Technickej fakulty a Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, ktorí majú minimálne dvojročnú prax a znalosť svetového jazyka na úrovni štátnej skúšky sa môžu od minulého roka uchádzať o titul euroinžiniera.

Rozhodol o tom Európsky monitorovací komitét FEANI, ktorý začiatkom roka 2018 zaradil obe fakulty do Indexu FEANI. Titul euroinžinier, v skratke EUR ING, označuje európsky ekvivalent technického vysokoškolského vzdelania a garantuje odbornú a spoločenskú kvalitu inžiniera Európy.

Absolventom môže pomôcť pri výbere zamestnania v štátoch Európskej únie a prispieť k dynamickému kariérnemu rastu. Certifikát EUR ING vyriešil problém vzájomného uznávania profesijnej kvalifikácie a umožnil neobmedzenú mobilitu inžinierov v Európe a vo svete. Európske firmy zverejňujú počet svojich EUROINŽINIEROV, ako doklad kvality manažmentu firmy a jeho schopnosti úsilia uplatniť sa na trhu a pri propagácií svojich výrobkov.

O zaradení Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva a Technickej fakulty SPU v Nitre do Indexu FEANI rozhodol vlani Európsky monitorovací komitét FEANI. Slovensko má v ňom zastúpenie prostredníctvom Slovenského národného komitétu FEANI (SNKF), ktorého zriaďovateľom je Zväz slovenských vedecko-technických spoločností.

Titul EUR ING sa môže oficiálne uvádzať za menom. Jeho udelenie nevyžaduje nijaké dodatočné skúšky. Informácie o podmienkach získania certifikátu nájdete aj na tejto stránke.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X