Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ILUSTRAÈNÉ: Zápis do 1. roèníka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA - Zápis predškolákov do 1. roèníka na Základnej škole Sitnianska v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 5. február 2013. Foto: SITA/Ján Viazanièka
16. januára 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona., mlyny-nitra.sk Ilustračné: SITA/AP

74 škôl v Nitrianskom kraji dostane od NÚCEM-u 299 počítačov

Nitra 16. januára – Najviac z nich, 12 kusov, dostane Základná škola s materskou školou Jozefa Murgaša v Šali. Po desatich počítačoch dostanú Základná škola Ágostona Pongrácza s vyučovacím jazykom maďarským v Nedede, Základná škola s materskou školou v Dubníku, Stredná odborná škola – Szakközépiskola v Šahách a Základná škola v Dolnom Piale.

Poskytnutie počítačov školám v Nitrianskom kraji je súčasťou národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“. V rámci projektu dodá NÚCEM 1800 počítačov 400 základným a stredným školám, ktoré sú zapojené do národného projektu, informovala manažérka projektu Mária Grebeňová-Laczová.
Prideleniu počítačov predchádzal v roku 2013 rozsiahly prieskum pripravenosti škôl na elektronické testovanie a podpis zmluvy o spolupráci medzi NÚCEM-om a školou v národnom projekte. „Pri prideľovaní  počítačov pre konkrétne školy je rozhodujúci princíp efektívnosti realizácie elektronického testovania podľa potrieb národného projektu,“ konštatovala Romana Kanovská, riaditeľka NÚCEM-u. Školy získajú od NÚCEM-u počítače bezodplatným prevodom do svojho majetku so súhlasom  Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR ako aj zriaďovateľa školy.

„Počítače sme v prvom rade doplnili do 162 certifikačných základných a stredných škôl. Na certifikačných školách, ktorých plánujeme v rámci celého Slovenska vybudovať asi 500, sa bude realizovať on-line Maturita alebo  on-line Testovanie 9. Potrebujeme, aby každá z certifikačných škôl mala minimálne 21 kvalitných testovacích staníc,“ uviedla Kanovská.

Certifikačné základné a stredné školy sú tie, ktoré zvládnu organizáciu elektronického testovania vo veľkom rozsahu a aj  z hľadiska počtu žiakov sú vyhovujúce pre pedagogický výskum prebiehajúci v projekte, ktorý je zameraný na zvyšovanie kvality škôl.  V školách s necertifikačným statusom sa v rámci projektu budú uskutočňovať školské a učiteľské elektronické testovania. NÚCEM zabezpečí 800 počítačov na celkovo  235  takýchto škôl.
Hlavným cieľom projektu je okrem vzniku databázy 30.000 pôvodných úloh a 150 testov zo všeobecnovzdelávacích predmetov vytvorenie podmienok, aby sa do tejto modernej formy overovania vedomostí žiakov potupne zapojili všetky školy na Slovensku. Ďalšou významnou okolnosťou, ktorá podporuje tento zámer je, že medzinárodné testovanie PISA 2015 bude na školách výlučne elektronické. Do národného projektu sa už  zapojilo takmer 1660 plno organizovaných škôl na Slovensku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X