Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
titulka
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
1. augusta 2015 Pracovné ponuky a práca Nitra od NitraDen.sk

7 neobvyklých pracovných pozícií, ktoré v posledných 10 rokoch vytvorili technológie

Nové technológie v posledných rokoch prakticky ovládli svet. Notebooky, chytré telefóny, tablety, USB technológie, alebo bezplatné Wifi. Hoci sa jedná o novinky posledných niekoľkých desaťročí, život si bez nich už nedokážeme predstaviť. Technológia nám tak v posledných rokoch nielen zjednodušuje a spríjemňuje život, ale zároveň vytvára nové pracovné pozície. V tomto článku vám preto predstavíme 7 perspektívnych pracovných pozícií, ktoré vaši prarodičia ešte nepoznali.

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/05/02/21/50/home-office-336378_640.jpg
pixabay.com

On-demand služby

Technológia uľahčuje život pre ľudí, ktorí žijú vo veľkých mestách. Rada nových firiem ponúka služby na požiadanie pre ľudí, ktorí sú príliš zaneprázdnení robiť jednoduché úlohy, ako je chôdza svojho psa. Napríklad Doginni portál zamestnáva psie chodci v Českej republike a Slovinsku. Na týchto stránkach, môžu majitelia psov nájsť dôveryhodné ľudí, ktorí mohli postarať sa o svojich psov, zatiaľ čo oni sú v práci alebo na dovolenke. V USA existujú ďalšie spoločnosti, ktoré ponúkajú ďalšie exkluzívne služby. Napríklad mobilné aplikácie Luxe, komorník služby na požiadanie, zamestnáva ľudí, ktorí môžu zaparkovať svoje auto, takže sa nemusíte strácať čas hľadať parkovacie miesto. Spoločnosť už dostala 20 miliónov dolárov od investorov.

V21114615-1
www.doginni.cz

 Vývojár aplikácií

Vývojár aplikácií sa zaoberá vývojom, integráciou a údržbou aplikácií. Väčšinou sa sústredí na určitú oblasť napríklad mobilné či webovej aplikácie. Práca vývojárov je takmer zameniteľná s pozíciou programátora, jeho záber práca je však širší. Môže sa okrem samotného programovania zúčastniť celkového vedenia projektu aj dizajnovej stránky aplikácie. Má tak celkovú zodpovednosť za výsledok. Vývojári nielen vytvárajú a uvádzajú aplikáciu do prevádzky, ale ďalej ju testujú, modifikujú, opravujú a ďalej vyvíjajú. Často pracujú v tíme ďalších IT profesionálov. Napríklad mobilné technológie sa vyvíjajú takým tempom, že sú už známe pozície priamo pre jednotlivé systémy. Napríklad Apple vytvára samostatnú pozíciu vývojárov iOS aplikácií, ktorý vytvára aplikácie pre iPhony a iPady. Musí ovládať programovací jazyk Swift, ktorý je určený priamo pre platformu Mac OS X a iOS. Pozície vývojárov tak v dnešnej dobe ponúka široké uplatnenie. Štatistiky The Bureau of Labor Statistics, federálneho úradu USA, navyše ukazujú, že do roku 2022 sa len pre vývojárov mobilných aplikácií na trhu vytvorí až 200 000 nových miest.

https://farm8.staticflickr.com/7279/7439278256_2a165c264a_b.jpg
farm8.staticflickr.com

Dizajnér aplikácií

Technológie vytvorili tiež pozíciu dizajnéra mobilných aplikácií a spolu s rapídnym vývojom trhu v tejto oblasti rastie aj dopyt po dizajnéroch. Dizajnér na základe analýzy trhu a dopytu zákazníkov vytvára a ďalej vyvíja dizajn jednotlivých aplikácií. Jeho cieľom je vytvoriť jedinečný a príťažlivý dizajn, ktorý osloví nové i existujúcich používateľov. Snaží sa vyjsť v ústrety potrebám používateľov aj pozitívne odlíšiť aplikáciu od konkurencie. Zvážte, ako dôležitý dizajn je pre aplikácie, ako je Instagram. Keď Instagram začala druhú verziu, návrhársky tím predstavil živé filtre a funkcie okamžitej náklonu, optimalizovať skúsenosti užívateľa. Tento inovatívny dizajn, bola žiadosť podaná jedna z najpopulárnejších na svete.

jooble_org
sk.jooble.org

Rovnako ako v ostatných oblastiach dizajnu sa musí jednať o kreatívneho jedinca, ktorý prináša nové nápady a myšlienky, dizajnér aplikácií však musí byť navyše zdatný aj v IT odbore. Existuje celý rad pracovných pozícií k dispozícii v tejto oblasti odbornosti na stránkach hľadaní zamestnania sk.jooble.org. Môžete sa pozrieť na kvalifikáciou potrebnými na každú pozíciu, takže budete mať lepšiu predstavu o tom, čo práca obnáša.

3D dizajnér

http://cdn.instructables.com/FYY/LRY1/I05F5AR7/FYYLRY1I05F5AR7.MEDIUM.jpg
cdn.instructables.com

Fenomén 3D technológie je ďalšou oblasťou, ktorá vytvára veľké množstvo pracovných miest. Rozsah práve v tejto oblasti je opäť veľmi široký. Dizajnéri môžu napríklad navrhovať dizajn jednotlivých výrobkov pre 3D tlačiarne. Mnoho dizajnérov sa uplatní aj v oblasti médií, kde navrhujú dizajn pre 3D filmy a videohry. Niektorí dizajnéri majú vlastné štúdiá a vytvára rôznorodé umelecké výrobky, dokonca aj pohyblivé sochy. Napríklad, umelec John Edmarks vytvoril sériu okázalých sôch, ktoré sa zdajú „kvetu“ ako živé kvety. On ponúkol informácie o tom, ako vytvoriť podobné kúsky v instructables.com.

Živý krupiér

Krupiér klasicky vedie hru pri hracom stole. Prijíma a vydáva herné žetóny, obsluhuje hracie prístroje, vysvetľuje hráčom pravidlá hry a vykonáva dozor nad regulárnosťou hry. Technológie však priniesli zmeny aj v tejto oblasti. Najprv začali vznikať virtuálne verzie kamenných kasín, tzv. online kasína, kedy hráči hrajú cez internet prostredníctvom svojho počítača či chytrého telefónu. Vzhľadom k veľkej popularite online kasín, oblasti , ktorej hodnota vzrastie podľa financialpost.com do roku 2018 až na 13.5 miliardy dolárov, začali spoločnosti poskytujúce online kasíno hry svojim užívateľom ponúkať inovatívne možnosti, ktoré zmenili tradičnú prácu krupiéra. Hoci hráte v online kasíne z pohodlia svojho domova, hru vedie prostredníctvom živého prenosu skutočný krupiér a nie softvér. Napríklad, populárne online herňa PokerStars Casino zamestnáva živých krupiérov v rulete, blackjacku aj v bacarratu. Hráči robia stávky prostredníctvom svojho počítača a s krupiérom komunikujú pomocou live video. Tiež hráči sú schopní vidieť karty sú rozdané, a môže hovoriť online s krupiérom v reálnom čase. To vytvára nielen jedinečný interaktívny zážitok pre hráčov, ale tiež vytvoriť nový trh práce pre profesionálne krupiéri.

<!–

www.pokerstars.eu

–>

www.pokerstars.eu/cz/

Blogger

https://pixabay.com/static/uploads/photo/2012/02/23/09/14/blogging-15968_640.jpg
pixabay.com

Blogy začali vznikať len pred dvadsiatimi rokmi. Jednalo sa o formu denníčkov alebo zápisníkov, ktorých autori, tzv. Bloggeri, vytvárali svoju vlastnú jednoduchú webovú stránku. Blogy môžu byť osobné alebo odborné, všeobecné alebo úzko zamerané (napríklad na módu alebo politiku), kreativite sa medze nekladú. Blog však dnes nie je len koníček, ale môže sa jednať aj o zdroj príjmov. Hoci nie je jednoduché získať takú popularitu, aby sa z vášho blogu stalo zamestnanie na plný úväzok, možné to je. Akonáhle má blog dostatočne veľkú čitateľskú základňu, môže blogger pomocou kontextovej reklamnej služby alebo partnerského program získať solídny finančný obnos. Najmä v oblasti módy, kde bloggeri ako Chiara Ferragni, majú veľký počet čitateľov, ročný príjem môže dosiahnuť aj pôsobivé výške 1 milión dolárov.

Cloud Computing Manažér

Jednoducho povedané, cloud computing znamená, ukladanie a prístup k dátam a programy cez internet namiesto pevného disku vášho počítača. On-line aplikácie, ktoré ľudia používajú každý deň, napríklad e-mailové služby, ako je Gmail alebo Seznam.cz, pomocou cloud computing na ukladanie informácií, ktoré môžu spotrebitelia prístup, nech sú kdekoľvek, pretože dáta nie sú uložené lokálne na zariadení. Dnes, Veľké poskytovatelia softvéru, ako je Amazon, Microsoft a Rackspace, poskytujú infraštruktúra cloud computingu pre podniky, ktoré potom najať správcu databázy zvládnuť ukladanie a indexovanie obrovského množstva dát. Úloha zvyčajne vyžaduje vysokoškolské vzdelanie v odbore informačných technológií, a podľa forbes.com, to má vysokú mieru zamestnanosti vzhľadom k rýchlo rastúcom odvetví technológií.

http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/videos/animations/cloud-computing-intelligent-power-node-mgr-video.mp4.rendition.cq5dam.thumbnail.190.107.jpg
www.intel.com

 

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X