Zatiaľ čo v Nitre je rekonštrukcia stanice nekonečná, v Bratislave začali stanicu stavať údajne bez povolenia

Autobusova stanica.jpg
Foto: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, HB Reavis

Pokiaľ máte pocit, že Autobusovú stanicu (AS) v Nitre stavajú už nekonečne dlho, nezúfajte, v hlavnom meste ju údajne začali stavať bez povolenia.

Prvú etapu AS stavali namiesto troch mesiacov viac ako 1,5 roka. V rámci prvej etapy kompletne zrekonštruovali dva prístrešky, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť. Z vynovených priestorov odchádzajú spoje, ktoré doteraz využívali nástupištia číslo 21 až 30. Sú tam elektronické tabule, ktoré informujú cestujúcich o odchodoch a príchodoch autobusov, ich prípadnom meškaní a o aktuálnych výlukách na trase.

Pred pár týždňami začala rekonštrukcia druhej časti stanice, v rámci ktorej museli presunúť nástupištia na voľnú plochu vedľa stanice, ktorá slúži/la ako parkovisko autobusov.

Rekonštrukcia nitrianskej stanice sa zdá byť nekonečným príbehom, oproti situácii so stanicou v Bratislave však ide len o „odvar“. Na Mlynských nivách by mala byť stanica vynovená a vzniknúť by tam mala najväčšia nákupná plocha v meste. Autobusová stanica bude v podzemí, na nadzemných podlažiach budú nákupné plochy a trhovisko. Keďže ide o úplnú prestavbu stanice, nie jej rekonštrukciu, ako je to v Nitre, musia stanicu dočasne presunúť na Bottovú ulicu. Nedávno sa začalo s jej výstavbou, zaujímavé však je, že bez toho, aby mal developer HB Reavis povolenie.

O prípad sa začala zaujímať generálny prokuratúra, čo znamená, že výstavba sa môže predĺžiť aj o niekoľko mesiacov, možno dokonca dlhšie. Uvidíme, ktorý „staničný projekt“ napokon bude uzatvorený skôr – Nitranom zostáva dúfať, že ten „ich“.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © NitraDen.sk