Tipy na články: info@nitraden.sk / 0918 378 828

Viceprimátor Nemky chce spustiť petíciu, ktorá dá stopku hazardu v Nitre

Ruleta, herňa, hazard, kasíno
Foto: ilustračné: pixabay.com

Viceprimátor Nitry Martin Nemky publikoval na sociálnej siete príspevok, v ktorom je za petíciu proti hazardu v našom meste.

Ako Nemky v príspevku uviedol, petíciu, ktorá zastaví hazard v Nitre, by chcel spustiť od 15. decembra tohto roka.

Stop hazardu 1.png
zdroj: www.facebook.com

Ďalej sa vyjadril, že na rokovaní ústavnoprávneho výboru nastolil otázku, prečo je tak vysoké kvórum na referendum (30 percent). Navrhol, aby sa kvórum znížilo napríklad na 15 percent, respektíve, aby sa zrušilo úplne. Obec či mesto by tak podľa neho mohlo rozhodnúť či chce hazard alebo  nie.

„Ak obec má kompetencie predávať majetok, kupovať, zakladať spoločnosti, brať úvery, neviem, prečo jej zväzujeme ruky pri hazarde,“ dodal Nemky v príspevku, ktorý sa objavil na sociálnej sieti v skupine „Klokočina – problémy obyvateľov“.

Návrh na zorganizovanie petície „Stop hazardu“ sa však u Nitranov nestretol len s pozitívnymi reakciami. Napríklad 69-ročná dôchodkyňa Ľubica Čižmárová sa vyjadrila, že život dôchodcu na Slovensku nie je ľahký a preto si musí privyrábať upratovaním v herni v Nitre.

Stop hazardu 2.png
zdroj: www.facebook.com

Podľa jej slov, jej práve práca v herni pomáha s nákladmi na lieky, respektíve si vďaka nej môže aj lepšie nakúpiť. V herni takisto pracuje jej dcéra, ktorá je slobodnou matkou. Tá pracuje ako krupierka avšak v inej herni než pani Ľubica.

„Ja sa vás pýtam, keď to chcete zakázať a prídeme o robotu, čo budeme robiť?,“ obracia sa Ľubica Čižmárová s otázkou na viceprimátora Nemkyho.

Kompletnú diskusiu ohľadom petície proti hazardu v Nitre si môžete prečítať: TU.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: Facebook, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.