Tipy na články: info@nitraden.sk / 0918 378 828

V meste sa začínajú viaceré rekonštrukcie!

nitra zupne namestie googlemaps

Nový šat dostane parčík pri Hlavnej pošte, Jesenského ulica aj Župné námestie

NITRA 6. augusta – V Nitre sa začína rekonštrukcia Jesenského ulice, ktorá vedie od Župného námestia k mestskému parku. Podľa zmluvy s dodávateľom stavby sú práce naplánované od 5. do 30. augusta. Investícia dosiahne 205-tisíc eur s DPH. Mesto odkúpi pohľadávku až po dokončení prác, ktoré si vyžiadajú i čiastočné uzávierky a presmerovanie dopravy. „Odfrézovaný bude starý asfalt, ktorý nahradí nový asfaltobetón, zošikmené budú obrubníky, aby mohli byť vytvorené nové parkovacie miesta na chodníkoch,“ informoval prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

Jesenská ulica (klikom na mapu sa na nej pohybujete)

Zväčšiť mapu

 

Nový šat dostane i parčík pri hlavnej pošte v centre mesta. Vznikne tu nový prepojovací chodník zo zámkovej dlažby, parkovacie miesta a pribudne aj mobiliár. Práce sú naplánované podľa zmluvy od 5. do 30. augusta. Nutné budú i čiastočné uzávierky spojené s presmerovaním dopravy. Investícia dosiahne 185-tisíc eur s DPH. Sumu mesto zaplatí po dokončení prác zo svojho rozpočtu.

Hlavná pošta Nitra (klikom na mapu sa na nej pohybujete)

Zväčšiť mapu
Rekonštrukcia Župného námestia, cez ktoré sa vstupuje do Horného mesta, sa začne podľa zmluvy s dodávateľom 25. augusta. Skončiť by sa mala do 20. októbra. Starý asfalt nahradí nový asfaltobetón, vznikne tu okružná križovatka, nové parkovacie miesta zo zámkovej dlažby a tiež nový nástupný priestor pred budovou Nitrianskej galérie zo žulových platní. Investičná akcia pohltí 238-tisíc eur s DPH.

Župné námestie (klikom na mapu sa na nej pohybujete)

Zväčšiť mapu

 

Odporúčané články

Súvisiace témy:
Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: SITA, © SITA 2013 google.com