V Topoľčiankach bude onedlho Deň otvorených dverí. Pozrite, čo všetko tam môžete zažiť

Topolcianky_sita.jpg
Foto: SITA

V pondelok 1. mája sa bude v Topoľčiankach konať Otvorenie turistickej sezóny. Pripravený je bohatý program, pri ktorom sa zabavia deti i dospelí.

Okrem tradičných jarmočných stánkov, stánkov remeselníkov a stánkov s občerstvením sa môžete ísť pozrieť do múzea či do žrebčína.

Národopisné múzeum bude pre verejnosť sprístupnené zdarma od 9. do 16. hodiny, nebude chýbať odborný výklad. V Národnom žrebčíne Topoľčianky bude XVII. ročník otvorenia novej jazdeckej, turistickej a chovateľskej sezóny 2017. Otvorenie jazdiarne a hipologickej expozície bude o 9. hodine. O 10. sa budú konať verejné tréningy športových koní. Na obe akcie je vstup zdarma. Slávnostný galaprogram sa začne o 14. hodine, vstup je len na základe zakúpenej vstupenky.

Deň otvorených dverí bude aj v Château Topoľčianky. Zdarma môžete ísť na prehliadku pivníc a archívu, vonku bude párty stan. K dispozícii bude viac ako 50 degustačných vzoriek. V tento deň si môžete zakúpiť víno so zľavou.

Záujemcovia sa môžu ísť pozrieť aj do Zámku Topoľčianky. Návšteva muzeálnej expozície so sprievodcom a odborným výkladom je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka. Vstupy sú o 10.00, 11.00, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.30, 15.30 a 16.30 hod.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.