HOKEJ-TE: Nitra – Banská Bystrica
Marek Slovák z HK Nitra (vpravo) a Radomír Heizer z HC´05 Banská Bystrica (vľavo) poèas zápasu semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC´05 Banská Bystrica. Nitra, 18. marec 2015. Foto: SITA/Martin Havran
23. marca 2015 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2015 SITA

Bystrica vyrovnala stav semifinálovej série s Nitrou na 2:2

BANSKÁ BYSTRICA 23. marca – Hokejisti Banskej Bystrice po domácom víťazstve 4:2 v pondelkovom štvrtom stretnutí vyrovnali stav semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy s Nitrou na 2:2 na zápasy. Pod Urpínom sa vedenia ujali hosťujúci Nitrania, keď v 3. min prekonal Andreja Košarišťana v bránke domácich Henrich Ručkay. O štyri minúty neskôr sa strelecky presadil Bystričan Petr Kafka a tímy išli po prvej tretine do kabín za nerozhodného stavu 1:1. V 33. min skóroval Tomáš Surový po prihrávke Michala Handzuša – 2:1. Náskok „baranov“ zdvojnásobil v tretej tretine gólom na 3:1, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný, Tomáš Matoušek. V 46. min pridal ďalší presný zásah do hosťujúcej siete svojím druhým gólom v zápase Kafka a z nitrianskej bránky vyhnal Michala Valenta, ktorého nahradil Vlastimil Lakosil. Hráči HK Nitra v 56. min už len skorigovali zásluhou Petra Königa na konečných 2:4 z ich pohľadu.

Piaty duel tejto semifinálovej konfrontácie je na programe v stredu 25. marca v Nitre.
Hokej – Slovnaft play-off Tipsport extraligy – semifinále – štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – pondelok:
HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) – stav série: 2:2
Góly: 7. Kafka (Handlovský, Kousalík), 33. T. Surový (Handzuš), 43. Matoušek (Gründling), 46. Kafka (Matoušek, Kousalík) – 3. H. Ručkay (Marek Slovák, R. Školiak), 56. P. König (Stümpel)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Korba, Rovenský, 2826 divákov
Zostavy:
Banská Bystrica: Košarišťan – Gründling, Biro, Čížek, M. Rosandič, Kousalík, Bambúch, Jaborník, Guimond – T. Surový, Handzuš, M. Hudec – P. White, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek
Nitra: Valent (od 46. min Lakosil) – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Bačik, E. Bednár – Tománek, Stümpel, Lukáš Novák – Bajtek, J. Štefanka, Pupák – Marek Slovák, R. Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Lelkeš, Piačka