1
ilustračné: SITA
20. marca 2017 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Nitra vyhrala v Poprade po predĺžení a v sérii vedie už 3:0

Hokejisti majstrovskej Nitry zvíťazili na ľade Popradu 4:3 po predĺžení v pondelňajšom treťom zápase štvrťfinále play-off Tipsport ligy 2016/2017.

V prvej tretine sa domáci ujali dvojgólového vedenia zásahmi Hvilu a Svitanu, Hostia znížili gólom Krištofa, ktorý sa strelecky presadil aj v druhej dvadsaťminútovke a vyrovnal na 2:2. Tri minúty pred koncom základného hracieho času potešil domácich fanúšikov svojím druhým gólom Hvila a vyzeralo to na domáce víťazstvo.

Nitrania však odvolali brankára a power-play im vyšla – v 59. min vyrovnal Cope. Nakoniec boli úspešnejší aj v predĺžení, v 68. min im víťazstvo zariadil Versteeg. Nitra vedie v sérii už 3:0 a postup do najlepšej štvorky môže v Poprade spečatiť už v utorok.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – štvrťfinále play-off – tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – pondelok:

HK Poprad – HK Nitra 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1) – stav série 0:3

Góly: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guľajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) – 7. Krištof (Kutálek, H. Ručkay), 26. Krištof (Rais, H. Ručkay), 59. Cope (Rais), 68. M. Versteeg (Meland)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik – Smrek, Korba, 2 085 divákov

Zostavy:

Poprad: Šúrek – Fabian, Guľajev, Suchý, Dinda, Ibragimov, Ježek, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana – D. Bondra, Murček, Matej Paločko

Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, M. Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Timotej Šille, Tvrdoň – J. Štefanka, L. Paukovček, Bajtek