Tipy na články: info@nitraden.sk / 0918 378 828

Ľadové medvede sa po roku opäť stretnú, účasťou chcú atakovať tristovku

Ladove medv 87.jpg
Foto: Petra Bírová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o

Ľadové medvede spod Zobora, ktoré každoročne organizujú zraz otužilcov v Nitre, chcú tentoraz atakovať tristovku.

Zraz otužilcov sa uskutoční v nedeľu 15. januára 2017 na obvyklom mieste. Ľudia, ktorým nevadí zima a ľadová voda sa zídu o 13:30 h. v Mestskom parku na sihoti v Nitre.

Do jazera Veľká Hangócka by si počas tohto ročníka mohlo ísť zaplávať až tristo otužilcov. Ako uviedli organizátori, 7. ročník podujatia sa uskutoční pod záštitou nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča a v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom Nitra.

Celoslovenský zraz otužilcov, ktorí si zaplávajú v meste pod Zoborom, bude sprevádzať aj hudba. Do tanca a do spevu zahrá country kapela s netradičným názvom Do lesa a z lesa von.

Organizátori prostredníctvom sociálnej siete Facebook naznačili aj to, že návštevníkov čaká prekvapenie, ktoré uvidia prvýkrát na Slovensku.

Koľko účastníkov sa zúčastní 7. ročníka zimného plávania, zatiaľ organizátori OZ Ľadové medvede spod Zobora nevedia. Minulý ročník však prekonali rekord s účasťou 284 otužilcov, organizátori preto veria, že teraz by mohli konečne atakovať tristovku.

Podujatie bude mať opäť aj charitatívny rozmer. Pomáhať sa bude Sabínke Fajnorovej, ktorá od narodenia trpí hypotoniou.

Zvykom ľadových medveďov bolo, že každý rok pomáhali niekomu inému, tento ročník však bude výnimočný, pretože ako naposledy aj teraz sa bude pomáhať spomínanej Sabínke.

Spôsob pomoci bude rovnaký ako počas predchádzajúceho zrazu. Ľudia môže priniesť vrchnáky z plastových fliaš do PKO alebo priamo k jazeru. Takisto môžu finančne prispieť na jej liečbu.

Ako sa vyjadril jeden z organizátorov Marek Pozdech, Sabínka Fajnorová spolu s rodinou zo Starej Turej im prirástla k srdcu.

20. decembra 2016

Odporúčané články

Bezplatné novinky emailom z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.