Tipy na články: info@nitraden.sk / 0918 378 828

Dvonč o elektronizácii služieb mesta spájanej s Bašternákom a Počiatkom: S firmou spolupracujeme naďalej

ZMOS: Otvorenie 26. snemu
Foto: SITA

Už dlhšiu dobu vás informuje o kauze elektronizácie, ktorú pre mesto Nitra urobila firma Microcomp v konzorciu so spoločnosťou Sevitech. Majiteľom Microcompu je Jozef Gál, ktorý zároveň figuruje vo firme BG Invest. V tej má podiel exminister dopravy Ján Počiatek a figuruje v nej aj brat známeho podnikateľa Ladislava Bašternáka, Peter.

Podobné články
Doplnené: Mesto Nitra zaplatilo 3 milióny eur za elektronizáciu firme spájanej s Bašternákom a Počiatkom

Zaujímala nás reakcia primátora Nitry Jozefa Dvonča na predmetnú kauzu. Spýtali sme sa ho preto, či sa stretol ohľadom tejto veci s ministrom Kaliňákom, exministrom Počiatkom, Bašternákom alebo majiteľom Microcompu Gálom osobne, prípadne neformálne. Primátor reagoval slovami: „Vylučujem, že by som sa v tejto veci stretol s uvedenými osobami.“

Primátora sme sa spýtali aj to, či po prevalení kauzy pokračuje mesto v spolupráci s firmou Microcomp Computersystém. „Logicky, že pokračujeme ďalej. Je to najlepší projekt, ktorý sme tu urobili z hľadiska informatizácie vo všetkých mestách na Slovensku. Z tridsaťsedem miest je Nitra jediná, ktorá dokončila projekt,“ povedal Dvonč.

„Robilo to konzorcium Sevitech a Microcomp, za tým si stojím, je to riadne vysúťažené, funkčné. Neviem, aký problém tam môže vzniknúť,“ doplnil primátor Nitry.

Zabezpečenie elektronizácie služieb je od 1. novembra 2015 povinnosťou všetkých miest a obcí. Nitra ju ako jedna z mála zrealizovala cez projekt OPIS, teda Operačný program informatizácia spoločnosti.

Téme sa budeme venovať aj naďalej. Čítajte NitraDeň.sk pre ďalšie informácie.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.